notebookinotebooki 

Panasonic CF-F8

Cena: ok. 6000 zł

Projektując toughbooki z serii Executive, firma Panasonic szczególną wagę przykłada do zaspokojenia wymagań "ekstremalnych" użytkowników. CF-F8 jest odporny na nacisk o sile 100 kg, zaś twardy dysk wytrzymuje upadek z wysokości 76 cm (również w trybie włączonym). Laptop jest zabezpieczony przed zalaniem - specjalny system kanalików odprowadza płyn na zewnątrz obudowy. Przy tym waży zaledwie 1660 g, co czyni go najlżejszym na rynku laptopem z 14,1-calowym ekranem panoramicznym. No i ta rączka do przenoszenia!

Toshiba Qosmio G50-10T

notebookinotebooki 

Cena: 7954 zł

Imponujące wygląd i gabaryty jednoznacznie wskazują przeznaczenie tej toshiby - multimedialne centrum rozrywki. Qosmio wyraźnie celuje w ten sam segment rynku co HP. Trzeba przyznać, że jest to mocne uderzenie: wydajny procesor, ekran UXGA, czyli o rozdzielczości 1600x1200 pikseli (18,4 cala) i pojemny twardy dysk. Nie zabrakło, oczywiście, tunera TV, a nawet złącza firewire przydatnego do zgrywania materiału z kamery wideo.

HP HRX18

notebookinotebooki 

Cena: ok. 6000 zł

Za jego sprawą opinie o małej wydajności notebooków przejdą do historii. Ekran Full HD o imponującej przekątnej 18,4 cala, wspomagany przez dobrą kartę grafiki, sprosta każdym multimedialnym wyzwaniom. Do tego Blu-ray, 500 GB na dane, a nawet tuner cyfrowy DVB-T. Biorąc pod uwagę gabaryty, to już w zasadzie komputer przestawny - jego walory i pełnowymiarowa klawiatura pozwolą ci zapomnieć o klasycznym blaszaku.

Sony Vaio VGN-TT11XN/B

notebookinotebooki 

Cena: 9000 zł

Sony Vaio to klasa sama w sobie - wyrafinowany profil zapewnia poczucie luksusu. Obudowa wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego stosowanego do produkcji samochodów wyścigowych oraz samolotów. Na uwagę zasługuje też ergonomiczna klawiatura z dużymi przerwami między klawiszami - pisanie jest naprawdę komfortowe. Niemal kieszonkowe wymiary (ekran 11,1 cala!) w połączeniu z długim czasem pracy: Vaio to dobry kompan podróży.

Acer Aspire 4935

notebookinotebooki 

Cena: 3199 zł

Aspire 4935 to zupełnie nowa jakość w ofercie firmy Acer. Opalizująca obudowa z holograficzną pokrywą 3D robi wrażenie. Nie mniejsze atrakcje ukryte są wewnątrz. 14-calowy ekran podświetlany diodami LED o proporcjach obrazu 16:9 idealnie nadaje się do odtwarzania filmów Full HD. Oczywiście, nie zabrakło wydajnej karty grafiki i napędu Blu-ray. W laptopie znalazło się też miejsce na czytnik kart 6 w 1, złącze ExpressCard i wejście HDMI.

Asus Bamboo U6V

notebookinotebooki 

Cena: 5399 zł

Wydawać by się mogło, że w dziedzinie notebookowego wzornictwa było już wszystko - obudowy plastikowe, ze stopu magnezu, a nawet skórzane. Tymczasem Asus proponuje nowość - laptop bambusowy. Prawdziwa atrakcja dla tych, którzy pragną być bliżej natury. Nie tylko z uwagi na jego opakowanie, lecz również gabaryty. Tego malucha (ekran 12,1 cala) bez problemu zabierzesz w teren.

Samsung X-460

notebookinotebooki 

Cena: 4499 zł

Ten ważący niespełna 2 kg laptop wyposażony został w 14,1-calowy ekran podświetlany diodami LED, nagrywarkę DVD oraz zabezpieczającą przed atakiem drobnoustrojów technologię Silver Nano (klawisze pokryte jonami srebra). Dobrym parametrom towarzyszą rozbudowane peryferia. Do tego ponad siedem godzin pracy przy korzystaniu z opcjonalnego 9-komorowego akumulatora (na standardowym też nieźle, bo pięć).

Lenovo IdeaPad U330

notebookinotebooki 

Cena: 4229 zł

Firma Lenovo wychodzi naprzeciw potrzebom przeciętnego odbiorcy, uciekając od wzornictwa typowego dla biznesowych thinkpadów. Notebook z 13-calowym ekranem panoramicznym waży niecałe 2 kg i ma mniej niż 28 mm grubości. IdeaPad U330 oferowany jest w eleganckim granatowym kolorze. Sześcioogniwowa bateria umożliwia pięciogodzinną pracę. Notebook wyposażony jest w opracowaną przez Lenovo technologię zapobiegającą uszkodzeniom mechanicznym dysku.

Apple MacBook 13,3

notebookinotebooki 

Cena: 3900 zł

Nowe MacBooki zostały zaopatrzone w aluminiową obudowę zarezerwowaną dotychczas dla bardziej zaawansowanych MacBooków Pro i Air. Nowością są również szklane touchpady, przypominające nieco ekran iPhone'a czy iPoda Touch. Co ciekawe, zachowują się jak klawisz i uginają pod naciskiem dłoni, a także reagują na dotyk czterech palców. W MacBookach atutem zawsze są wymiary. W tym wypadku to 32,5x22,7x2,41 cm, przy wadze 2,04 kg.

Tekst: Robert Kamiński

Zdjęcia: MATERIAŁY PROMOCYJNE