Podobno każdy dorosły mężczyzna ma w sobie coś z dziecka, dlatego nigdy do końca nie rezygnuje z zabawek - te z biegiem czasu stają się po prostu większe i bardziej kosztowne. Stawia to w trudnej sytuacji fanów motoryzacji - zwłaszcza tych, którzy chcieliby mieć w posiadaniu prawdziwe wersje samochodów, które w przeszłości zdobiły ściany ich pokojów. Na przykład te z emblematem Bugatti.

I tu z pomocą przychodzi firma Lego, która od dawna tworzy miniaturowe modele samochodów. A że wielu facetów w dzieciństwie bawiło się klockami duńskiego producenta, to mamy do czynienia z dwiema korzyściami w jednym. Niedawno w ofercie firmy pojawił się model Bugatti Chirona w skali 1:8. Teraz jednak postanowiono stworzyć z klocków z serii Technic coś ciekawszego i zdecydowanie bardziej spektakularnego - jeżdżącego Bugatti Chirona rzeczywistych rozmiarów!

 

Jego zbudowanie wymagało mnóstwa pracy. Na całość użyto ponad milion klocków Lego Technic, a ich złożenie w całość zajęło ponad 13 tysięcy roboczogodzin. Oczywiście nie było mowy o tym, żeby pod plastikową maskę trafił silnik W16 z prawdziwego Chirona. Zdecydowano się więc na inne rozwiązanie - samochód jeździ dzięki ponad 2300 motorom elektrycznym i 4032 przekładniom, które składają się na silnik elektryczny generujący moc 5,5 koni mechanicznych i 92 Nm momentu obrotowego, który rozpędza plastikowego Chirona do 20 kilometrów na godzinę. Raczej nie trafi do sprzedaży - a gdyby tak się stało, to zapewne nie byłby dużo tańszy od prawdziwego Chirona.