Ty prowadzisz. Ty decydujesz. KONA to samochód, przez który możesz wyrazić siebie. Zachęca do tego możliwość doboru wyrazistych kolorów, które mogą być uzupełnione kontrastową barwą dachu i lusterek. We wnętrzu także królują kolory - tu można dobrać pakiety wykończenia Lime lub Red, choć tradycjonaliści pozostaną zapewne przy stonowanej kolorystyce. Spokojnie, jest taka opcja.

Hyundai Kona 2017Hyundai Kona 2017 fot. Hyundai

Nietuzinkowy design został doceniony przez międzynarodowe jury konkursów IF Awards oraz Red Dot Design. Ze śmiałą stylistyką idą w parze dynamiczne silniki - KONA oferuje szeroki wachlarz możliwości pod względem napędu. Do wyboru są silniki benzynowe oraz diesla o mocach od 115 KM do aż 177 KM. Jednostki mogą być sprzężone ze skrzyniami manualnymi lub dwusprzęgłowymi, automatycznymi. Napęd? Moc standardowo przekazywana jest na przednią oś, ale w opcji może trafiać także na wszystkie koła.

Hyundai Kona 2017Hyundai Kona 2017 fot. Hyundai

KONA posiada również dużo nowinek technologicznych, takich jak HeadUp Display, ładowarka bezprzewodowa do telefonów oraz system multimedialny z nawigacją i 8-calowym ekranem, a także zestaw audio Krell z 8 głośnikami i subwooferem. Warto zdecydować się też na elektronicznego "anioła stróża", czyli pakiet systemów bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense.

Hyundai… kona? Nic z tych rzeczy. Koreańska motoryzacja ma się bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że martwią się tym konkurenci ze Starego Kontynentu. I trudno im się dziwić, bo KONA to nie kolejny nudny crossover segmentu B, a samochód, w którym można wyróżnić się na drodze.