Najsłynniejszy tajny (hm, dziwnie to brzmi) agent w służbie Jej Królewskiej Mości podczas swojej długiej kariery poruszał się samochodami różnych marek, jednak najsilniej jest kojarzony z Astonem Martinem. Bond po raz pierwszy wsiadł do niego w 1964 roku w filmie „Goldfinger” (był to zmodyfikowany przez Q model DB5) i romans ten trwa (z przerwami, ale jednak) po dziś dzień – w „Spectre” z 2015 roku grany przez Daniela Craiga bohater widowiskowo utopił w Tybrze model DB10, który powstał specjalnie na potrzeby tego filmu.

Aston Martin Rapide E nowym samochodem Bonda

Niezależnie jednak od tego, czy Bond jeździł Astonem Martinem, BMW czy też autem innej marki, to wszystkie te pojazdy miały wspólny mianownik w postaci mocnego silnika spalinowego. W kolejnym, dwudziestym piątym już filmie, agent 007 ponownie pojedzie Astonem Martinem, jednak ten będzie wyposażony w napęd elektryczny. Zdaniem „Guardiana”, który ujawnił tę informację, twórcy filmu chcą w ten sposób zmienić wizerunek Bonda, który jak dotąd nieszczególnie przejmował się kwestiami ekologii i zwrócić uwagę widzów na problem emisji zanieczyszczeń. Nowym samochodem Bonda ma być Aston Martin Rapide E. Pojazd został wyprodukowany w zaledwie 155 egzemplarzach, a każdy z nich został wyceniony na 250 tysięcy funtów.

Aston Martin Rapide EAston Martin Rapide E fot. Aston Martin

Zdjęcia do kolejnego „Bonda”, który nosi roboczy tytuł „Shutterhand”, mają ruszyć w kwietniu 2019 roku. W głównej roli ponownie zobaczymy Daniela Craiga, a za reżyserię tym razem odpowiada Cary Joji Fukunaga, który dał się poznać szerszej widowni dzięki serialowi „Maniac” z Emmą Stone. Był także jednym z producentów seriali „Alienista” oraz „Detektyw”. W nowym „Bondzie” udział wezmą również Lea Seydoux, Ralph Fiennes oraz Ben Whishaw.