BMW jako kolejny producent uruchamia w Polsce program szkoleniowy dla kierowców. Dobra informacja: nie trzeba mieć BMW, żeby wziąć udział w treningach na torze pod okiem doświadczonych instruktorów. Samochody udostępnia kursantom producent, umożliwiając tym samym przetestowanie w warunkach torowych niemal całej gamy modelowej - począwszy od elektrycznego, miejskiego i3, a na wielkim, 7-osobowym SUV-ie X7 skończywszy. Miłośnicy adrenaliny i ekstremalnych emocji będą mogli wyżyć się za kierownicą piekielnie szybkich M2, M4 i M5 w wersjach Competition. I to nam się podoba!

BMW Driving ExperienceBMW Driving Experience fot. BMW

Wróćmy na chwilę na ziemię. Doskonalenie techniki jazdy będzie się odbywać na trzech poziomach: bazowym BMW Safety Driving Experience oraz bardziej zaawansowanych BMW M Intensive Training (kurs jednodniowy) i BMW M Perfection Training (kurs dwudniowy). Jak wskazuje nazwa, pierwszy rodzaj treningów ukierunkowany jest na zwiększenie bezpieczeństwa podczas codziennego poruszania się po drogach publicznych. Praktyczne szkolenia w ramach Safety Driving Experience mogą być półdniowe (Basic Compact) lub całodniowe (Basic Safety) i będą odbywać się w dwóch lokalizacjach - na Torze Modlin oddalonym o 40 km od Warszawy lub w ośrodku Bednary Driving City mieszczącym się 30 km od Poznania. Obydwa sportowe kompleksy wyposażone są w nowoczesną infrastrukturę, w skład której wchodzą szarpaki, kurtyny wodne czy nawadniane płyty poślizgowe, które są niezwykle ważne przy nauce wyprowadzania auta z poślizgu.

BMW Driving ExperienceBMW Driving Experience fot. BMW

Dla bardziej doświadczonych kierowców zainteresowanych treningiem sportowym przy wyższych prędkościach przygotowano programy M Intensive Training i M Perfection Training, w ramach których przejazdy odbywać się będą na pełnowymiarowym torze wyścigowym Silesia Ring położonym w Kamieniu Śląskim. Doświadczeni instruktorzy jazdy zadbają, by oprócz dania w "palnik" można było się czegoś nauczyć. Czego? Chociażby kontrolowanego poślizgu w zakręcie (czyt. emocjonującego driftu!), manewrów przy dużych prędkościach czy skutecznej jazdy torowej.

Spotkania w ramach BMW Driving Experience będą odbywać się przez cały rok, a pierwsze treningi zaczną się już w marcu tego roku. Na początku tylko te z programu BMW Safety Driving Experience - zajęcia na torze Silesia Ring dołączą do oferty nieco później, w czerwcu. Cena najtańszego kursu to 1070 zł (półdniowy), a najdroższego 11 772 zł (z wliczonym noclegiem w pobliżu toru). Dokładny harmonogram i zapisy dostępne są na stronie www.bmw-drivingexperience.pl