Co najbardziej irytuje cię w innych kierowcach?

Najbardziej rozbrajający są ci, którzy odpalając silnik, jedną ręką łapią kierownicę, a drugą chyba od razu trzymają tuż nad klaksonem. (Nad)używają go często w sytuacjach niejednoznacznych albo, co najlepsze, gdy zupełnie nie mają racji.

Lamborghini Diablo SVLamborghini Diablo SV fot. Silverstone Auctions

Będąc dzieckiem, kolekcjonowałem historyjki z gum Turbo. Nie jestem w stanie powiedzieć teraz, który z samochodów był dla mnie numerem jeden, ale taki, który utkwił mi w pamięci do dziś, to Lamborghini Diablo.

Myśleliście o piosence o polskich drogach?

Kiedyś jadąc przez Radom, utknęliśmy w korku. Obok nas toczył się tir, którego kierowca opuścił szybę i poprosił nas o autografy, podając nam papierową tarczę z tachografu, na której złożyliśmy podpisy. Później napisaliśmy kawałek „Tirowiec”, który znalazł się na naszej najnowszej płycie „Randka w Ciemność”.

Alfa Romeo GTAlfa Romeo GT Alfa Romeo

Pamiętam, jak chłopaki z zespołu rzucali „podśmiechujki” w moim kierunku, twierdząc, że mając alfę, nie będę wychodził z serwisu. Ich ironiczne uśmieszki jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że muszę kupić to auto choćby po to, żeby udowodnić im, że będzie inaczej. I w zasadzie było. W alfie przeżyłem wiele fajnych chwil i namiętnych uniesień i na pewno będzie mi szkoda się z nią rozstawać.

Macie starego, czarnego, heavymetalowego vana?

Na koncerty jeździmy volkswagenem T6 multivan. Jednak musieliśmy zagrać mnóstwo koncertów, zanim mogliśmy sobie pozwolić na taką wygodę. Początkowo jeździliśmy osobówką, później wynajmowaliśmy opla vivaro, następnie jeździliśmy starym czerwonym fiatem ducato, którego pieszczotliwie nazywaliśmy fiut dupato i w którym zepsułem klimatyzację podczas pierwszego wyjazdu koncertowego.

Wygląd czy osiągi?

Wygląd i osiągi powinny iść w parze. Jednak szczerze mówiąc, żebym kupił jakieś auto, przede wszystkim musi mi się podobać.

Jaguar C-X75 w rękach Felipe MassyJaguar C-X75 w rękach Felipe Massy fot. Jaguar

Nie będę ukrywał, że specem od aut nie jestem. Najważniejsza jest dla mnie frajda z jazdy, więc jeśli miałbym wskazać samochód moich marzeń, na pewno byłoby to coś sportowego i eleganckiego. Ostatnio przyglądałem się jaguarom. Z bardziej przyziemnych byłby to piękny Jaguar F-Type Coupé, a Jaguar C-X75 to opcja zupełnie fantastyczna.

Napęd na przód, tył czy 4×4?

Każdy ma swoje wady i zalety, ale jeśli już nastawiam się na Jaguara, to napęd na tył, a w przypadku C-X75 nietypowy 4×4.

Miałeś jakąś przygodę z autem?

Kiedyś oddałem moją alfę w ręce specjalistów. Gdy po nią przyszedłem, panowie przywitali mnie w dość nietypowy sposób: „O, jest pan. Samochód gotowy do odbioru. Tylną oś pan miałeś z innego auta, Dacia Duster, tak? Założyliśmy panu oryginalną”. Jakim cudem oś od Dacii Duster mogła posłużyć jako zamiennik do Alfy GT? Dlaczego wymienili mi cokolwiek bez ustalenia tego ze mną i w ogóle gdzie jest ta ukryta kamera?! W końcu usłyszałem: „Założyliśmy panu książeczkę serwisową”. Ale na książeczce znajdował się nieznany mi numer rejestracyjny. Zapytałem: „Panie, a na jaki samochód pan ją założył?”. Odpowiedział: „No, jak to na jaki? Na pana dacię”. Dziękuję, dobranoc.

Fiat MultiplaFiat Multipla Fot. JoeMonster.pl

Jakiego samochodu nigdy bym nie kupił? Wydaje mi się, że nie będę oryginalny w tym (nie)wyborze, ale chyba nigdy nie przestanie mnie bawić design Fiata Multipli. I ten trafiony żart: mężczyzna kierujący fiatem multiplą potrącił pieszego. Pieszy zbiegł z miejsca zdarzenia.