Fani poszczególnych marek samochodowych lubią sobie wzajemnie dogryzać i argumentować wyższość swoich aut nad innymi. Przeciwnicy Hondy często w takich dyskusjach skupiają się na tym, że pojazdy japońskiego producenta brzmią jak kosiarki, bo swoją moc uwalniają na bardzo wysokich obrotach. I cóż, trzeba przyznać, że Honda nie robi wiele, aby z tym stereotypem walczyć. Wręcz przeciwnie.

Japończycy postanowili po raz kolejny dowieść, że właśnie na robieniu kosiarek znają się najlepiej. W przeszłości (a konkretnie w 2013 roku) skonstruowali pojazd o nazwie Mean Mower, który okazał się najszybszą kosiarką na świecie – jego prędkość maksymalna wynosiła ponad 187 kilometrów na godzinę, co zapewniło mu wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Teraz Honda postanowiła powtórzyć swój sukces, skupiając się na nieco innym aspekcie, a mianowicie na przyspieszeniu od zera do setki.

 

Nowy projekt okazał się sukcesem – siedząca za kierownicą Jess Hawkins (kaskaderka występująca między innymi w „Fast and Furious Live”) osiągnęła wartość 100 km/h po zaledwie 6,285 sekundach od startu, co wystarczyło, aby ponownie trafić do wspomnianej Księgi Rekordów. Co ważne, Mean Mower v2 jest kosiarką nie tylko z nazwy – Honda zapewnia, że pojazd doskonale wykonuje swoją pracę, choć zaleca koszenie z mniejszą prędkością niż maksymalna. Podobno wówczas trawnik jest docięty zdecydowanie dokładniej.