Sukces filmu „Wyścig” w reżyserii Rona Howarda opowiadającego o rywalizacji w Formule 1 pomiędzy Jamesem Huntem (Chris Hemsworth) a Nikim Laudą (Daniel Bruhl) sprawił, że kolejni twórcy postanowili sięgnąć do przeszłości motorsportu. A historii, które można bez większych zmian przenieść na duży ekran i nie martwić się przy tym o widowiskowość i zwroty akcji z pewnością w niej nie brakuje.

Ford kontra Ferrari

Biorąc pod uwagę wyniki 24-godzinnego wyścigu Le Mans na początku lat sześćdziesiątych można powiedzieć, że wówczas nie było na świecie mocnych na Ferrari. Włoska firma była prawdziwym hegemonem tego wyścigu, wygrywając go pięciokrotnie w latach 1960-1965. Film przenosi widzów do roku 1966, w którym inżynierowie Forda pod przywództwem Carrolla Shelby’ego postanowili przerwać włoską dominację. W roli Shelby’ego zobaczymy Matta Damona, a w kierowcę Kena Milesa wcielił się Christian Bale.

 

Reżyserem filmu jest James Mangold, który miał okazję udowodnić w przeszłości, że umie przenosić na ekran historie oparte na faktach – jest odpowiedzialny za reżyserię „Spaceru po linie”, opowiadającego historię Johnny’ego Casha. Stworzył też doskonale przyjętego „Logana” o co prawda fikcyjnym, ale nie mniej interesującym bohaterze w osobie Wolverine’a.

„Ford v Ferrari” trafi do polskich kin 22 listopada 2019 roku.