Współpraca pomiędzy marką z Ingolstadt a klubem Roberta Lewandowskiego zakłada, że co jakiś czas każdy z zawodników dostanie nowiutkie auto. W poprzednich latach piłkarze mieli możliwość wyboru egzemplarza spośród całej gamy Audi – większość z nich decydowała się albo na SUV-a (Q7) lub któregoś z przedstawicieli serii RS (najpopularniejszym wyborem był oczywiście model RS6).

e-tron albo nic

Czasy się jednak zmieniły i producenci samochodów skupiają się głównie na promowaniu elektromobilności. Audi nie jest w tej kwestii wyjątkiem, dlatego też ci zawodnicy Bayernu, którzy liczyli na nowe RS6 musieli obejść się smakiem – każdy z piłkarzy został bowiem obdarowany elektrycznym modelem e-tron.

 

Lewandowskiemu i kolegom pozostaje co najwyżej wybór jednej z dwóch wersji. Wariant 50 Quattro oferuje moc 312 koni mechanicznych i około 300 kilometrów zasięgu, a do setki rozpędza się w około 7 sekund. Odmiana 55 Quattro to z kolei 360 KM oraz większa pojemność akumulatorów (co oznacza większy zasięg) i przyspieszenie od zera do stu km/h w 5,6 sekund. Raczej nietrudno zgadnąć, na który wariant zdecyduje się większość piłkarzy.

Ciekawe, ilu zawodników bawarskiego klubu zdecydowałoby się na model e-tron, gdyby mogli dokonać wyboru spośród całej gamy Audi. Gdy jakiś czas temu do analogicznej sytuacji doszło w Realu Madryt (Audi jest związane umową sponsorską także z tym klubem), na e-trona zdecydował się tylko jeden piłkarz królewskich – był nim francuski obrońca Raphael Varane.