Tegoroczna edycja salonu w Genewie miała być jubileuszową, bo już 90 w historii. Organizatorzy jeszcze do niedawna zapewniali, że będzie to jedna z najbardziej okazałych odsłon imprezy - miały być na niej zaprezentowane nie tylko nowe wcielenia popularnych modeli (między innymi Hyundai i30, BMW serii 3, Honda Civic), ale również samochody zdecydowanie bardziej emocjonujące - wśród nich chociażby flagowa francuska limuzyna spod szyldu DS, nowy podstawowy model Ferrari (Roma) oraz Aston Martin Vantage. 

Genewa 2020 odwołana z powodu koronawirusa

Tak się jednak nie stanie, a to z powodu decyzji szwajcarskiego rządu. Heinz Alain Berset, czyli tamtejszy minister zdrowia ogłosił, że z powodu zagrożenia koronawirusem zabronione jest organizowanie wydarzeń, w których wzięłoby udział więcej niż 1000 osób. Zakaz wchodzi w życie natychmiast i obowiązuje do 15 marca. Genewski autosalon miał się odbyć w dniach 5-15 marca, zatem organizatorom nie zostało nic innego, jak ogłosić jego odwołanie. 

Żałujemy tej sytuacji, ale zdrowie wszystkich uczestników jest najwyższym priorytetem dla nas i dla naszych wystawców. Jest to przypadek siły wyższej, a przy tym ogromna strata dla producentów, którzy zainwestowali masowo w swoją obecność w Genewie. Jesteśmy jednak przekonani, że zrozumieją tę decyzję 

- powiedział Maurice Turrettini, czyli prezes całego przedsięwzięcia. 

 

Strach przed koronawirusem wpłynął również na organizatorów dużej imprezy na terenie Polski. Organizatorzy IEM 2020, czyli jednego z największych wydarzeń e-sportowych na świecie podjęły decyzję o tym, aby rywalizacja odbywała się bez udziału publiczności.