Pomoc dla medyków płynie ze wszystkich stron. Firmy odzieżowe szyją maseczkiOrlen obniżył ceny paliw i uruchomił dwie linie produkcyjne płynu antybakteryjnego. Teraz pomocną dłoń do tych, którzy walczą z pandemią w pierwszej linii, wyciągnął Hyundai Motor Poland.

Pojazdy do zadań specjalnych

Polski oddział koreańskiego koncernu przekazał Centralnemu Szpitalowi Medycznemu MSWiA w Warszawie kluczyki do 10 samochodów. Większość z nich pochodzi z parku prasowego, kilka służyło celom marketingowym. Dzisiaj trafiają tam, gdzie mogą przydać się najbardziej i pomóc tym, którzy najbardziej narażają się dla naszego wspólnego lepszego jutra.

Na czas walki z pandemią koronawirusa szpital znajdujący się przy Wołoskiej 137, w bliskim sąsiedztwie warszawskiej siedziby Hyundai Motor Poland, został przekształcony na szpital zakaźny. Pracujący w nim personel medyczny będzie mógł korzystać m.in. z hyundaiów kona, tucson i santa fe. Na udostępnionych zdjęciach widać też modele i20, i30, a nawet IONIQ.

Park prasowy stał się teraz parkiem medycznym - i bardzo dobrze!Park prasowy stał się teraz parkiem medycznym - i bardzo dobrze! fot. Hyundai Motor Poland

"To zaszczyt"

Prasowymi (niegdyś) hyundaiami między szpitalami a laboratoriami będą przewożone próbki, ale medycy będą mogli wykorzystywać powierzone im samochody także w inny sposób. Wszystko zależy od ich potrzeb i zadań wyznaczonych przez dyrekcję szpitala.

To wielki zaszczyt dla firmy Hyundai móc udostępnić samochody szpitalowi i choć w niewielkim stopniu wesprzeć superbohaterów ostatnich dni, czyli pracowników służb medycznych w ich jeszcze trudniejszej niż zwykle codziennej pracy, w walce z epidemią koronawirusa w Polsce.

#wspieramylekarzy #wspieramypersonelmedyczny