"Czas zarazy", "czas pandemii", "kwarantanna"  - niezależnie od nazwy to trudny czas dla nas wszystkich. Część z nas czynnie walczy z rozprzestrzenianiem się pandemii, wykonując swoje obowiązki służbowe, a część przystępuje do walki biernej, nie wychodząc z domów bez uzasadnionej potrzeby. Polskie przedstawicielstwo grupy FCA wzorem Hyundai Motor Poland znalazło zaś nowe zastosowanie dla samochodów prasowych.

Właściwe auta na właściwym miejscu

Polskie służby zmagające się z pandemią wywołaną koronawirusem otrzymały od FCA Poland 14 aut. W palecie udostępnionych do administracyjno-zaopatrzeniowych celów pojazdów znalazły się takie, które wyjątkowo dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach. Mowa tu o autach z napędem 4x4 i wysokim prześwitem (jeepy wrangler, grand cherokee, compass i renegade), ale też lekkie i pojemne dostawczaki (fiaty talento i fiorino z gamy Fiat Professional). Oprócz tego kierowcy będą korzystali z alfy romeo giulia i fiatów 500x oraz tipo.

FCA Poland udostępnia samochody polskim służbom walczącym z COVID-19FCA Poland udostępnia samochody polskim służbom walczącym z COVID-19 fot. materiały prasowe

Przez kilka najbliższych tygodni samochody te uzupełnią tabor pojazdów wspierających działania prowadzone na poziomie wojewódzkim i powiatowym przez Państwową Straż Pożarną (PSP), lokalnym przez Ochotniczą Straż Pożarną (OSP) oraz przez inne podmioty, takie jak Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) czy różne fundacje. Będą służyły głównie do transportu niezbędnych artykułów sanitarnych, kombinezonów, maseczek, rękawic czy posiłków dla służb medycznych.

Pomagamy, jak możemy

Do codziennych zadań naszej firmy należy spełnianie potrzeb klientów w zakresie mobilności, więc tym bardziej chcemy je realizować w stosunku do służb krajowych, które walczą dziś o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków — mówi Rafał Grzanecki, dyrektor marketingu FCA Poland. — W naszym parku prasowym dysponujemy szeroką gamą aut miejskich, dostawczych i SUV-ów, które w znacznym stopniu mogą usprawnić działania policji, straży pożarnej czy ratowników medycznych — dodaje.

Pierwsze samochody zostały przekazane jeszcze w ostatnich dniach marca. Auta grupy FCA Poland trafiły już do następujących instytucji: Fundacja Anikar, Hufiec ZHP Wola, Komenda Wojewódzka PSP Mazowsze w Warszawie, Komeda Powiatowa PSP w Sokołowie Podlaskim, Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Białołęka, OSP Marki, OSP Stara Miłosna, OSP Dziekanów Polski, OSP Skolimów. Z biegiem czasu będzie ich przybywać, bo do końca tego tygodnia przewidziano następne wydania samochodów wysłanych na służbę.

My możemy (a nawet musimy) pomóc, nie wychodząc bez potrzeby z domów i zachowując bezpieczny dystans od innych ludzi #zostańwdomu