Młodzi, domorośli projektanci dostali od Rolls-Royce'a szansę na oderwanie się od codziennej rutyny – oczywiście w godzinach wolnych od zajęć, bo przecież najpierw muszą dowiedzieć się, czym są liczby parzyste. Ale nie o tym mowa. Choć telewizja publiczna dba o to, by dzieci (i wszyscy inni) w czasie domowej izolacji się nie nudziły, to jednak można wykorzystać ten czas inaczej. Czy lepiej? Nie podejmujemy się oceny.

Rolls-Royce marzeń

Ile dzieci, tyle wyobrażeń o tym, czym są styl, luksus i prestiż. Najmłodszych do indywidualności zachęcać nie trzeba, a to sprawia, że mogą oni idealnie sprawdzić się w roli projektantów samochodów z najwyższej półki. Bo jeśli nie w Rolls-Royce'ie, to w jakiej innej marce można zamówić sobie wiecznie rozgwieżdżone niebo, nieobracające się dekielki chromowanych alufelg czy wysuwającą się na życzenie figurkę Spirit of Ecstasy? „Sky is the limit”, czyli wyobraźnia górą.

Podsufitka inkrustowana diodami LED ma przypominać rozgwieżdżone niebo. Nabywca może wybrać fragment nieboskłonu obejmujący np. gwiazdozbiór z jego znakiem zodiaku. 

Podsufitka inkrustowana diodami LED ma przypominać rozgwieżdżone niebo. Nabywca może wybrać fragment nieboskłonu obejmujący np. gwiazdozbiór z jego znakiem zodiaku.  

Tutaj klient decyduje o wszystkim – od koloru lakieru (często niejednego) pokrywającego nadwozie auta, przez rodzaj skóry i materiały wykończeniowe, po inskrypcję czy zdobienia wyryte na panelach deski rozdzielczej. Każda z tych decyzji ma oczywiście ma oczywiście swoją cenę, ale kto by się tym przejmował podczas personalizacji wymarzonego phantoma? Dzieci biorące udział w konkursie mogą jeszcze bardziej popuścić wodze fantazji.

Pomoc domowa

Konkurs Młodych Projektantów (ang. Young Designer Competition) to pomysł Rolls-Royce'a na to, jak urozmaicić rodzicom i dzieciom czas spędzany w izolacji od społeczeństwa. I rzeczywiście zajęcie głowy tworzeniem swojego wymarzonego rollsa może być doskonałym sposobem na odciągnięcie myśli od wszechobecnego strachu przed pandemią.

Rolls-Royce Phantom Zenith (szkic)Rolls-Royce Phantom Zenith (szkic) fot. Rolls-Royce

Kryteria nie są wybujałe – dziecko musi mieć mniej niż 16 lat, żeby mogło wziąć udział w konkursie. A nagrody? Te są prestiżowe i wyjątkowe jak na Rolls-Royce'a przystało. Wyłoniony przez zespół projektowy marki najlepszy szkic zostanie zilustrowany w formie wyrenderowanego modelu 3D. Młody zwycięzca wraz z najlepszym przyjacielem zostanie przywieziony do szkoły nowiutkim rollsem, gdy tylko szkoły zaczną znów działać. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają certyfikaty podpisane własnoręcznie przez Torstena Müllera-Ötvösa, dyrektora generalnego marki Rolls-Royce.

Przewidziano jeszcze dwie dodatkowe nagrody na terenie Wielkiej Brytanii. Jeden ze szczęśliwców także zostanie przywieziony do szkoły limuzyną, ale oprócz tego jego szkoła otrzyma elektryczny bolid, którym uczniowie będą mogli wystartować w Greenpower Challenge – największych zawodach w sporcie motorowym dla szkół w Wielkiej Brytanii. Klasa!

Prace swoich dzieci można zgłaszać pod tym linkiem do poniedziałku, 18 maja 2020 r.