W Monachium nie lubią miękkiej gry. Skoro pojawiło się na rynku BMW X7, to trzeba pójść za ciosem i rozszerzyć ofertę o odpowiadającego mu SUV-a nawiązującego sylwetką do aut o nadwoziu coupé. X8 to brakujące ogniwo w gamie – mamy już przecież X2 (bazujące na X1), X4 (bazujące na X3) i X6 (bazujące na X5). Czas na X8 oparte na podzespołach gigantycznego X7 z równie gigantycznymi "nerkami". To nie koniec ekspansji, X8 może doczekać się bowiem absurdalnie szybkiej i mocarnej wersji z literką "M".

BMW X8 M – nowy gracz

"Emek" nikomu przedstawiać nie trzeba – to najszybsze i najmocniejsze odmiany modeli BMW. Od kilku lat do tego elitarnego grona dołączają także SUV-y. Trudno się temu dziwić, wszak w zeszłym roku aż 1/3 wszystkich aut, które wyjechały z polskich salonów, reprezentowała właśnie ten segment. Producenci zwęszyli interes, więc klienci szukający dziś szybkich i zwinnych SUV-ów mogą przebierać w ofertach Audi, BMW, Mercedesa, Porsche czy nawet Alfy Romeo. Nową opcją może stać się BMW X8 M.

Tak może wyglądać BMW X8 M. Tutaj w wyobrażeniu J.B. Cars.Tak może wyglądać BMW X8 M. Tutaj w wyobrażeniu J.B. Cars. fot. J.B. Cars

"Może stać się", a nie "stanie się", bo producent oficjalnie nie pochwalił się takimi zamiarami. Zastrzeżenie nazwy i znaku towarowego "X8 M" odkryli forumowicze portalu "BimmerPost" poświęconego informacjom ze świata BMW. Według znalezionych przez nich dokumentów pracownicy marki wystąpili do Niemieckiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (DPMA) z prośbą o zastrzeżenie nazwy X8 M. Wniosek złożono 24 marca, a już tydzień później go zatwierdzono.

BMW X8 M – M jak moc

Skoro samochód ma być największym autem w gamie M, to powinien być też tym najmocniejszym, prawda? Producent milczy na razie w tej kwestii, ale krążą plotki, że "serce" X8 M mogłoby generować nawet 750 KM! Moc, której nie powstydziłyby się dzisiejsze supersamochody, dostarczałby podkręcony silnik benzynowy 4.4 V8 pochodzący z modeli X5 i X6 M.

To wszystko to jednak tylko domysły, podobnie zresztą jak wykorzystane przez nas w materiale wizualizacje pochodzące z portali "AutoCAR" i "J.B. Cars". Tak naprawdę nie wiadomo nawet, jak X8 będzie ostatecznie wyglądać – niektóre źródła uważają, że BMW zastosuje tę samą zasadę, co zawsze (czyli po prostu zetnie dach X7), ale inne donoszą, że X8 ma wyróżniać się unikatową stylistyką. Niewykluczone, że już pod koniec tego roku dowiemy się od BMW, która z opcji była bliższa prawdzie.