Kultowy program Top Gear wraca na antenę BBC Brit. Freddie Flintoff, znakomity angielski krykiecista, Paddy McGuiness, komik, aktor i prezenter telewizyjny oraz Chris Harris, dziennikarz motoryzacyjny – kolejny raz zabiorą w ekscytującą podróż po świecie motoryzacji. To już czwarty wspólny sezon prowadzących. Od 2019 roku wnoszą do programu nowe spojrzenie na samochody i nowe poczucie humoru.

W najnowszym, 30. sezonie trio prowadzących, ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, do czerwoności rozgrzewa silniki aut, korzystając z urokliwych terenów Szkocji i Wielkiej Brytanii. Freddie, Paddy i Chris wybiorą się w jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w Anglii – Lake District, przemierzą Cotswolds i sprawdzą możliwości pojazdów na lotnisku Wiltshire's RAF Lyneham, które do 2012 roku było głównym węzłem transportowym brytyjskich sił powietrznych, zwanym „bramą” między Wielką Brytanią a Afganistanem.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Podróż wspomnień

To w tych miejscach będą testować możliwości wyjątkowych samochodów. Na pierwszy ogień pójdą auta, które doskonale pamiętają z dzieciństwa. Prezenterzy wsiądą do samochodów, którymi jeździli ich ojcowie. Freddie zasiądzie za kółkiem wysłużonego Forda Cortiny i będzie czerpał z tego więcej przyjemności niż z jazdy Ferrari, Chris odbędzie podróż w czasie, jadąc BMW 323i – modelem E21 z 1981 roku, a Paddy usiądzie za kierownicą Forda Fiesty.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Być jak Bond, James Bond

Jeśli marzymy o posiadaniu jednego z aut agenta 007, w 30. serii Top Gear znajdziemy odpowiedź na pytanie, który model kultowego samochodu wybrać. Łączy je jedno – nie są tanie. Różni wiele. Praktyczny poradnik będzie pełen humoru. Paddy włoży smoking, Chris zabawny kapelusz, a Freddie sztuczną szczękę. Do rywalizacji staną też włoskie ogiery: Ferrari Roma i Alfaholics GTA-R – niewielka Alfa Romea z lat 70-tych, pieczołowicie odrestaurowana. Chris i Paddy sprawdzą możliwości włoskich aut w angielskiej wsi Dunsfold.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Testy nowości

Nie zabraknie też najnowszych modeli samochodów. Trio prowadzących na testy weźmie Lamborghini Sian, pierwsze częściowo zasilane prądem auto tej marki i jedno z najmocniejszych, seryjnych Lamborghini w historii. Futurystycznie wyglądający samochód, jest równie nowoczesny pod maską. Sian nie używa baterii, ale coś, co nazywa się superkondensatorami. Okiełznać najpotężniejsze Lamborghini wszechczasów spróbuje Chris Harris, przy okazji sprawdzając, w czym tkwi fenomen superkondensatorów. Freddie tymczasem wsiądzie do elektrycznego SUV-a, by, poczuć się niczym uczestnik wyścigów Extreme E. Będzie miał godnego przeciwnika. Zmierzy się z mężczyzną… w plecaku odrzutowym.

Pokazać, co potrafi, będzie musiał nowy Land Rover Defender. Trio prowadzących sprawdzi czy to najlepszy samochód terenowy w sprzedaży. Defender będzie musiał sobie poradzić w wymagającym, górzystym regionie Szkocji – Highlands. Zmierzy się z Mercedesem-AMG G63 i Ariel Nomad, dwumiejscowym, dziwacznym autem dopuszczonym do ruchu drogowego. Chris Harris na testy weźmie też nowy hatchback Toyoty – GR Yaris. Rasowa maszyna z napędem na cztery koła, skrywa pod maską turbodoładowaną jednostkę o pojemności 1,6 litra, która rozwija 261 KM mocy i 360 nm momentu obrotowego, co daje jej pozycję najpotężniejszego produkowanego seryjnie 3-cylindrowego silnika na świecie.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Nowa seria Top Gear obfitowała będzie w sporo motoryzacyjnej wiedzy i zachwycających maszyn, ale też w dobry humor. Zabawne historie i dystans prowadzących pozwolą z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na cztery kółka, nawet te, które dawno obrosły kurzem.

Pierwszy odcinek 30. serii Top Gear zadebiutuje w niedzielę, 11 kwietnia o godz. 22:00, na kanale BBC Brit.