Wegetarianizm już dawno przestał być jedynie chwilową modą wśród młodych ludzi. Coraz więcej Polaków deklaruje bowiem częściową (co szybko zostało określone mianem fleksitarianizmu) lub całkowitą rezygnację z jedzenia mięsa. Najbardziej jednak o prawdziwości tego trendu świadczą nie deklaracje, a realne ruchy przedsiębiorstw, które dotychczas niezbyt interesowały się wegetarianami.

Wegetariański Burger Drwala

Jakiś czas temu na wprowadzenie wegetariańskich hot-dogów zdecydowała się IKEA, a teraz podobny krok wykonał McDonald's. Popularna sezonowa kanapka Drwala (pojawia się w menu w okresie zimowym) dotychczas była oferowana w trzech wariantach - klasycznym, pikantnym oraz z kurczakiem. Teraz mają do nich dołączyć kolejne dwa: podwójny (to rzecz dla naprawdę głodnych) oraz Wege. W ostatnim z wymienionych tradycyjny kotlet wołowy ma zostać zastąpiony warzywnym. Reszta, czyli panierowany placek serowy i dodatki pozostaje bez zmian. Co ciekawe, nie jest to jeden z tych przypadków, gdy firma wprowadza menu tymczasowe, dostępne jedynie gdzieś na drugim końcu świata - Burger Drwala Wege ma być dostępny już niebawem w polskich "makach".

 

Wege hot dogi także w Żabce

Sklepy Żabka co prawda nie kojarzą się w pierwszej kolejności z punktami gastronomicznymi, ale maszyny do podgrzewania hot dogów są w nich tak częstym widokiem, jak na stacjach benzynowych. I - podobnie jak w przypadku wspomnianego McDonaldsa - właściciele zauważyli, że w niejedzącej mięsa klienteli drzemie jakiś potencjał finansowy. W 2020 roku oferta Żabki ma się powiększyć nie tylko o bezmięsne hot dogi, ale także wegańskie sosy. Co prawda nie wiadomo, czy wegeparówki będą się kręcić na tych samych walcach, na których chwilę wcześniej leżały ich mięsne odpowiedniki, ale bądźmy dobrej myśli.

W tym miejscu należy przypomnieć, że konkurencja nie tylko nie śpi, ale wręcz wyznacza trendy - Burger King wprowadził burgery wegetariańskie do swojej oferty już kilka miesięcy temu.