Co takiego znajduje się w pierwszym wegańskim zestawie McDonald's? Veggie Dippers to przede wszystkim wegańskie nuggetsy zrobione z ryżu, papryki, pomidorowego pesto i pasty z grochu w panierce z bułki tartej. Do tego oczywiście frytki i napój, a także wegański sos. Nuggetsy będą również dostępne jako jeden z wariantów zestawu dla dzieci Happy Meal. Nie trafią jednak do sprzedaży wszędzie - McDonald's poinformował, że wegańskie zestawy będzie można kupić na razie tylko w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Można się jednak spodziewać, że jeśli eksperyment okaże się sukcesem, to nuggetsy trafią do sprzedaży również w innych krajach.

 

Co istotne, zarówno składniki jak i metoda przygotowania Veggie Dippers zostały certyfikowane przez The Vegan Society. Oznacza to, że nuggetsy będą przygotowywane na osobnym sprzęcie kuchennym po to, aby uniknąć kontaktu ze swoimi mięsnymi odpowiednikami. Sosy również mają nie zawierać żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego - mleko jest zatem wykluczone.

Wegetarianizm i weganizm już od dawna nie są jedynie kaprysami małej grupy konsumentów. Rezygnacja z jedzenia mięsa stała się już tak powszechna, że nie mogła pozostać niezauważona przez największych graczy - niedawno Burger King wprowadził do oferty wegetariańskiego Whoppera (choć nie obyło się przy tym bez kontrowersji), a na podobny krok zdecydował się także Bobby Burger.