Czasy się zmieniają i kruszeją też utrwalone przez wieki relacje obojga płci. Płeć piękna uzmysławia nam coraz częściej i śmielej, że nie po to sama męczy się na aerobikach, pilingach czy przesiaduje godzinami na fotelu u fryzjera, aby towarzyszący jej faceci ograniczali się do mydła i porannego golenia twarzy.

Oklaski za zgolenie samych wąsów to można było dostać pod koniec lat 90-tych poprzedniego wieku. Dziś rośnie społeczna presja, aby zacząć depilować również inne części ciała.

- Zarost na twarzy czy włosy na nogach są u faceta ok., w końcu to facet - tłumaczy Natalia Siwiec, Miss Euro 2012 . - Ale klatę to ja wolę gładką! - zaznacza. Nie wiadomo do końca, czy za nowe postawy kobiet należy winić zwiększenie się świadomości medycznej społeczeństwa, czy też pełzającą westernizację naszego kraju, zapoczątkowaną m.in. przez takie seriale jak "Słoneczny patrol".

Można oczywiście z nową modą się nie zgadzać i pić w samotności drinka w plażowym barze, albo spróbować pójść z duchem czasu: pozbyć się współczesnymi cudami techniki wszystkich zbędnych włosów z korpusu i grać z najmodniejszymi paniami w plażową siatkówkę.

Lepiej też samemu się domyślić, że czasy się zmieniły, niż czekać z uporem na pierwsze sugestie partnerki, bo jak zdradza nam Natalia Siwiec: - Nie powiedziałabym wprost mojemu Mariuszowi, żeby się wydepilował, gdyby miał włosy na torsie. Ale tak długo bym narzekała, że mnie te włosy łaskoczą, aż sam by się domyślił i je wydepilował.

Najlepiej mają oczywiście ci mężczyźni, u których owłosienie jest niewielkie i nie rzuca się w oczy. - Mój mąż Piotr ma nieowłosioną klatę i taka mi się właśnie podoba - zdradza w rozmowie z logo24.pl gwiazda telewizji Polsat Paulina Sykut-Jeżyna .

Jak się jednak okazuje, należy ona do tych pań, którym większe owłosienie u facetów ogólnie nie przeszkadza. - Przecież wiadomo, że to nie jest najważniejsze w facecie - uspokaja Paulina Sykut-Jeżyna. - Jakby mój mąż miał włosy na torsie, to by mi to w ogóle nie przeszkadzało, bo go po prostu kocham za to, jaki jest. Nie kazałabym mu się depilować - deklaruje prezenterka.

Tyle o zdaniu kobiet - i bądź tu mądry. A o tym, dlaczego męska depilacja wcale nie jest złym pomysłem z medycznego punktu widzenia, przeczytasz już niedługo na logo24.pl.

Zdaniem wielu pań, faceci dla urody też powinni trochę pocierpieć.Zdaniem wielu pań, faceci dla urody też powinni trochę pocierpieć. fot. altafulla / shutterstock.com fot. altafulla / shutterstock.com