Krok 1 - Oczyszczanie

Niewłaściwie myta skóra twarzy (np. samą wodą, która może usunąć jedynie kurz i pot) szybko staje się szara, pełna widocznych zaskórników, wysusza się i starzeje. Do oczyszczania twarzy należy używać specjalnych preparatów. Na zawsze zapomnij o tradycyjnym mydle (zasadowym), które niszczy kwaśną, ochronną warstwę skóry, co sprzyja mnożeniu się bakterii i grzybów, a poza tym wysusza.

Krok 2 - Peeling

To straszne słowo oznacza złuszczenie martwego naskórka przy użyciu specjalnego ziarnistego preparatu, czyli peelingu. Skóra po peelingu wygląda świeżo i lepiej wchłania kremy. Rób go przynajmniej raz w tygodniu, bo dobrze odblokowuje zatkane nadmiarem łoju pory.

Krok 3 - Nawilżanie

Stosowanie przez mężczyzn kremów stało się (na szczęście!) normalnym elementem pielęgnacji, porównywalnym do mycia zębów. Jeśli jednak z jakichś powodów nie stosujesz na co dzień preparatów nawilżających (masz usprawiedliwienie?), pomożemy ci dobrać odpowiedni produkt. Kremy dla mężczyzn mają lekką konsystencję, szybko się wchłaniają i dobrze nawilżają.

Warto wiedzieć W pierwszych kontaktach z kobietą przyciągająco działa wszystko, co świadczy o twoim zdrowiu i jest podświadomie notowane. Skóra twarzy jako pierwsza podlega ocenie. Należy o nią dbać. Sucha i szara niczym tektura z pewnością nie przybliży cię do sukcesu. Nowość. To warto znać!

Technologia soniczna, którą znamy z elektrycznych szczoteczek do zębów, wykorzystywana jest od niedawna w szczoteczkach do oczyszczania twarzy Luna. Ten rewelacyjny produkt szwedzkiej ej firmy Foreo pozwala dokładnie oczyścić skórę, zastępuje peeling, masuje i zapobiega wrastaniu włosków. Wykonana antybakteryjnego bezpiecznego nawet dla alergików silikonu. CENA: 780 zł

Czy masz tłustą cerę?

Zrób prosty test - dotknij w ciągu dnia czystą suchą ręką czoła, nosa i brody - czy na twojej dłoni została wyczuwalna tłusta warstwa? Jeśli tak, to znaczy, że masz cerę tłustą. Nadmierny łojotok powoduje, że twarz ciągle się błyszczy.

źródło: Okazje.info