Startujących w Łebie przywitały piękne słońce i silny, północny wiatr. W tych idealnych warunkach jako pierwsi zaprezentowali się freestylerzy, którzy na wysokich falach wykonywali spektakularne ewolucje powietrzne.

Najlepszy w pojedynczej eliminacji mężczyzn okazał się zwycięzca poprzednich edycji, Marek Rowiński jr., który zdecydowanie pokonał w finale Pawła Kiczkę. Trzecie miejsce wywalczył brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów, Denis Żurik, a czwarte zajął Krzysztof Issel. Bardzo dobre wrażenie pozostawili również Mateusz Derleta i Artur Sowa oraz reprezentant Czech, Marek Zach.

W konkurencji kobiet najlepsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Pucharu Polski, Natalia Grabowska, która wystartowała w zawodach po rocznej przerwie. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Grzymska i Dominika Wilczyńska. W Łebie zabrakło Mistrzyni Świata PKRA, Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda, która aktualnie bierze udział w zawodach Pucharu Świata w Niemczech.

Wśród młodzików zwyciężył Denis Żurik, który wyprzedził Krzysztofa Issela oraz Ryszarda Sikorskiego.

W konkurencji Race walka o czołowe miejsca rozstrzygnęła się pomiędzy Błażejem Ożogiem, Tomkiem Janiakiem, Maksem Żakowski i Przemkiem Miarczyńskim. Pierwsze cztery, z ośmiu rozegranych wyścigów, wygrał Błażej, a tuż za nim toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Każdy błąd był natychmiast wykorzystywany przez konkurentów. W następnych wyścigach rywalizacja jeszcze bardziej się zaostrzyła. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Błażej, przed Tomkiem, Maksem i Przemkiem.

Wśród kobiet ponownie dominowała Agnieszka Grzymska, choć na wzburzonym morzu goniła ją Edyta Gwizdała, która uplasowała się na drugim miejscu, wyprzedzając Paulinę Ziółkowską i debiutującą w zawodach Karolinę Grzybowską.

Po zakończeniu Race udało się jeszcze przeprowadzić dodatkową konkurencję: Super Session Best Trick, w której najlepszą ewolucję, low mobe`a, zaprezentował Denis Żurik.

III etap zawodów Ford Kite Cup 2013 uświadomił jurorom i publiczności znaczny postęp, jaki w obu konkurencjach zrobili polscy zawodnicy i zawodniczki. Za 10 dni liczna grupa naszych Race`owców będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy. Przed nami Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup do Jastarni, które odbędą się w dniach 15 - 18 sierpnia.

Głównym sponsorem zawodów jest Ford, a kolejni partnerzy to North Kiteboarding i Ion, Apart, GoPro i Red Bull. Patronat medialny nad imprezą objął Magazyn "Logo".

Ford Kite Cup 2013 w ŁebieFord Kite Cup 2013 w Łebie fot. Łukasz Nazdraczew, Ford Kite Cup 2013 fot. Łukasz Nazdraczew

Oto szczegółowe wyniki III etapu Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup:

Konkurencja Freestyle:

Kobiety:

1. Natalia Grabowska

2. Agnieszka Grzymska

3. Dominika Wilczyńska

4. Agnieszka Bilska

Mężczyźni:

1. Marek Rowiński jr.

2. Paweł Kiczka

3. Denis Żurik

4. Krzysztof Issel

Masters:

1. Piotr Zabierzowski

2. Bogdan Sarna

3. Filip Nazar

4. Michał Olbrychski

Młodzicy:

1. Denis Żurik

2. Krzysztof Isse

3. Ryszard Sikorski

4. Wiktor Kun

Konkurencja Race:

Mężczyźni:

1. Błażej Ożóg

2. Tomek Janiak

3. Maks Żakowski

4. Przemysław Miarczyński

Kobiety:

1. Agnieszka Grzymska

2. Edyta Gwizdała

3. Paulina Ziółkowska

4.  Karolina Grzybowska

Masters:

1.Tomek Janiak

2. Adam Szymański

3. Jarosław Miarczyński

4. Andrzej Ożóg