Zawody zostaną rozegrane w Pucku w porcie jachtowym na terenie MOKSiR-u, który po raz drugi w historii pucharu jest gospodarzem finałów, w aż czterech konkurencjach. Freestyle, Twin Tip Racing, Formuła Kite oraz debiutanckiej Formula Kite Mixed. Jest to zupełna nowość, w której w wyścigach wystartują pary damsko-męskie. Najprawdopodobniej w takiej właśnie formie będzie się odbywała rywalizacja na igrzyskach w Paryżu 2024. Będzie to wyzwanie dla organizatorów, a dla zawodników możliwość zdobycia doświadczenia przed zmaganiami w najważniejszej imprezie sportowej świata. Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również bardzo widowiskowa konkurencja – Freestyle Big Air.

W Pucku pojawi się cała czołówka polskiego kitesurfingu, a także kilku kitesurferów zza granicy. Na uczestników rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: Forda (gościem zawodów będzie nowa Fiesta Active z 10 głośnikami B&O), GoPro, Duotone i Ion, a także zegarki z kolekcji Aztorin Sport. Do grona stałych sponsorów dołączyły również nowe firmy: Pitbull (producent odzieży sportowej i ulicznej) JumpCIty – Park Trampolin. Jeśli nie skaczesz zawodowo na kajcie, wpadnij poskakać na trampolinie, która pojawi się na terenie MOKSiR-u. Statuetki dla zwycięzców stworzyła firma SznurWiór, produkująca stylowe, drewniane dekoracje w stylu surferskim. Energii doda Red Bull, który zadba też o dobry muzyczny klimat na plaży. 

Jeśli warunki na to pozwolą, start zawodów każdego dnia o godz. 10:30. Więcej informacji: Fb/fordkitecup oraz na Fordcup.pl. Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie wydarzenia: Fb.com/events/214402995888669.