Jezioro Bonneville w stanie Utah od dawna przyciąga do siebie maniaków prędkości z całego świata. Ogromna, niemal idealnie płaska i twarda powierzchnia stwarza doskonałe warunki do bicia przeróżnych rekordów prędkości. Tak stało się również w tym roku podczas imprezy World Of Speed, kiedy to Denise Mueller-Korenek rozpędziła się do niemal 300 kilometrów na godzinę – pomiar wskazał dokładnie 295,9 km/h.

 

Oczywiście Amerykanka nie osiągnęła takiej prędkości tylko dzięki sile własnych mięśni. Jej rower został przyczepiony do dragstera, za kierownicą którego zasiadła Shea Holbrook – siedmiokrotna zwyciężczyni Pirelli World Challenge. Dzięki mocy pojazdu, wytworzonemu przez niego cieniowi aerodynamicznemu, a także odpowiednio zmodyfikowanemu na tę okazję rowerowi, Mueller-Korenek była w stanie osiągnąć wynik, który okazał się lepszy od poprzedniego rekordu o około 28 km/h (ustanowionego przez Freda Rompelberga w 1995 roku).

 

Co ciekawe, nie był to jedyny rekord tego typu, który został pobity w ostatnim czasie. Od kilku dni mianem najszybszego rowerzysty w Europie może się cieszyć niejaki Neil Campbell, który na jednośladzie przyczepionym do Porsche Cayenne Turbo rozpędził się do 240 kilometrów na godzinę. Imponujący wynik, ale do rezultatu Denise Mueller-Korenek nieco zabrakło.