Jeśli wierzyć angielskiej wikipedii, pierwsze próby uprawiania sportu nazywanego dziś kitesurfingiem miały miejsce już w dziewiętnastym wieku. Jednak poruszanie się po wodzie przy pomocy latawca zyskało na popularności sporo później, bo w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku – dzięki coraz powszechniejszemu dostępowi do kewlaru i innych lekkich, ale wytrzymałych materiałów. Do Polski kitesurfing dotarł jeszcze później – za symboliczną datę narodzin tego sportu w naszym kraju uważa się 1999 rok.

Kite Legends to wydarzenie, które ma za zadanie uczcić okrągłą, dwudziestą rocznicę pojawienia się kite’ów w naszym kraju. Impreza będzie trwać 3 dni – od piątku 30 sierpnia do niedzieli 1 września. Na piątek zaplanowano premierę „Welcome to Hel”filmu dokumentalnego tworzonego z pasji do sportów wodnych i z oczarowania wyjątkowością klimatu Półwyspu Helskiego.
Wspólne świętowanie w sobotę i niedzielę obejmie również sportową rywalizację na wodzie w aż trzech odsłonach zawodów:?

KITE LEGENDS: OLD SCHOOL BEST TRICK, HANG TIME

?MISTRZOSTWA POLSKI: TT RACING?

FINAŁ PUCHARU POLSKI: TT RACING: U14

?MISTRZOSTWA POLSKI INSTRUKTORÓW: TT RACING

Kite Legends: harmonogram wydarzeniaKite Legends: harmonogram wydarzenia materiał partnera

KITE LEGENDS to również festiwal retro, podczas którego będziecie mieli okazję spotkać legendy polskiej sceny kite, a także zobaczyć najstarsze kite’y, które fruwały na naszym niebie.
Festiwal odbędzie się na kempingu Chałupy 3, przy szkołach Surf People i Kite Zone, które są organizatorami imprezy. Patronat nad imprezą obejmuje Polski Związek Kiteboardingu.
Więcej informacji na Facebooku wydarzenia.

Kite LegendsKite Legends materiał partnera