Wygląda na to, że esport stanie się jednym z największych beneficjentów pandemii koronawirusa. Rywalizację w wirtualnym świecie rozpoczęli bowiem sportowcy, którzy dotąd robii to w tym prawdziwym. Najpierw zorganizowano turniej La Liga Challenge w „FIFA 20”, w którym wzięli udział przedstawiciele klubów najwyższej pikarskiej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii (zwycięzcą okazał się Marco Asensio z Realu Madryt), a teraz analogiczna sytuacja wydarzyła się w świecie Formuły 1.

Wirtualne Grand Prix Bahrajnu

Teamy Formuły 1 oraz władze tego cyklu wyścigów postanowiły dać kibicom jakiś powód do radości. 22 marca, a więc w dniu, w którym miało się odbyć prawdziwe Grand Prix Bahrajnu, kierowcy rywalizowali ze sobą w grze F1 2019 na platformę PC.

 

W wirtualnym wyścigu nie wzięli co prawda udziału wszyscy czołowi kierowcy, co dało szansę na pokazanie się „rezerwowym”. I ją wykorzystali – zwycięzcą okazał się chiński kierowca Guanyu Zhou, który na co dzień jest „numerem 3” w teamie Renault. Na drugim i trzecim stopniu podium uplasowali się odpowiednio Stoffel Vandoorne (kierowca testowy Mercedesa) oraz Philipp Eng, reprezentujący barwy Red Bulla.

Wyścig składał się z 28 okrążeń (a więc 50% tego, co zobaczylibyśmy w „prawdziwej” rywalizacji, a samochody zostały w nim skonfigurowane w taki sposób, aby zawodnicy gorzej zaznajomieni z grą również mieli szansę w tej rywalizacji. Kolejny wirtualny wyścig odbędzie się 5 kwietnia – będzie to Grand Prix Wietnamu.

Rywalizacja w 2020 roku w Formule 1 miała się rozpocząć 15 marca wyścigiem o Grand Prix Australii. Zawody te, jak tysiące innych na całym świecie, zostały jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Przełożone na inne terminy zostały też Grand Prix Bahrajnu, Wietnamu i Chin, które miały odbyć się odpowiednio 22 marca oraz 5 i 19 kwietnia.

F1 2019 za darmo

A jeśli sami chcecie spróbować swoich sił w wirtualnych wyścigach Formuły 1, to teraz jest idealny moment – "F1 2019" jest przez najbliższy miesiąc dostępne za darmo na PlayStation 4 i Xboxa One.