Rywalizacja, w której wezmą udział piłkarze klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, została przygotowana ze sporym rozmachem. Piłkarze szesnastu klubów rywalizować będą w turnieju z podziałem na cztery grupy. W każdej z nich wystąpią cztery kluby, a zawodnicy w ramach drabinki podwójnej eliminacji rozegrają łącznie sześć meczów. Awans uzyska dwóch graczy. Ośmiu najlepszych utworzy drabinkę pucharową, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie mecz-rewanż. Całość będzie można śledzić na antenie CANAL+ SPORT – pierwsze mecze zostaną rozegrane 23 kwietnia o 21:00. Na początek zobaczymy starcie Legii Warszawa z Łódzkim Klubem Sportowym i Jagiellonii Białystok z Górnikiem Zabrze. Barwy Wojskowych reprezentować będzie Maciej Rosołek, Rycerzy Wiosny Dominik Budzyński, a zawodników z Podlasia i Górnego Śląska – kolejno – Bartosz Bida i Daniel Ściślak. W następnych meczach do pojedynków staną zwycięzcy ze zwycięzcami i przegrani z przegranymi czwartkowych spotkań. Zapowiedzi kolejnych starć znaleźć będzie można w social mediach CANAL+ Sport, Ekstraklasy i klubów.

CANAL+ Ekstraklasa Cup 2020CANAL+ Ekstraklasa Cup 2020 materiały prasowe

Popisy piłkarzy na wirtualnej murawie komentować będą dziennikarze CANAL+ SPORT, m.in. Krzysztof Marciniak, Grzegorz Mielcarski, Przemysław Pełka, Tomasz Wieszczycki, Marcin Rosłoń, czy Kazimierz Węgrzyn, a towarzyszyć im będzie Adrian „Kamyk” Kamiński – gracz FIFA 20 z bogatym doświadczeniem w relacjonowaniu meczów online. W studiu Bartosz Ignacik przeprowadzi wywiady z piłkarzami, a eksperci przeanalizują ich szanse oraz dotychczasową postawę.

Dzień po emisji każdego odcinka skróty spotkań będzie można zobaczyć w social mediach Ekstraklasy  oraz klubów. Pojawią się one również we wspomnianym, cotygodniowym magazynie emitowanym w niedziele o 21:00 na antenie CANAL+ SPORT.

Turniej CANAL+ Ekstraklasa Cup, jest w pełni realizowany przez ESL Gaming Polska przy współpracy z agencją Lagardere Sports. Szczegóły na temat całego przedsięwzięcia znajdziecie TUTAJ.

Piłkarze grają w FIFĘ

Znany w Hiszpanii komentator esportowy Ibai Llanos zaproponował, aby w okresie zawieszenia rozgrywek kluby rywalizowały ze sobą za pośrednictwem FIFA 20. I spotkał się z jak najbardziej pozytywnym odzewem! Pierwszym meczem, który został w ten sposób rozegrany, były wspomniane derby Sewilli. Lewy obrońca Sergio Reguilon reprezentował barwy Sevilla FC, natomiast honoru Betisu bronił napastnik Borja Iglesias. Mecz zakończył się wynikiem 6-5 dla Betisu (gdyby spotkanie odbyło się na żywo, kibice raczej nie zobaczyliby aż tylu bramek), a Iglesias jedną z bramek zdobył, kierując poczynaniami wirtualnej wersji samego siebie.