Istnieje wiele miejsc, które służą za lokalizacje planów filmowych. Niewiele jest jednak obszarów, dzięki którym powstały niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju kadry największych hollywoodzkich produkcji. Jednym z takich miejsc jest Floryda i słoneczne Miami.

Lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego, szerokie, piaszczyste plaże ze słynnymi budkami ratowników, kolorowe papugi i tropikalne palmy tuż obok imponujących biurowców i świecących nocą kolorowych neonów to tło niejednego filmu i serialu, którego akcja toczy się właśnie na Florydzie.

To tu rozgrywały się sceny filmów sensacyjnych, komediowych, familijnych, psychologicznych,  a także melodramatów, thrillerów, filmów animowanych i horrorów.
Kręcono tu m.in. komedię z Jimem Carreyem pt. „Ace Ventura: Psi detektyw”, melodramat „Bodyguard” z Kevinem Costnerem i Whitney Houston w rolach głównych, film muzyczny „Step Up Revolution”, a także „Osławiona” - amerykański szpiegowski noir psychologiczny oraz film animowany „Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa”. Tu też rozgrywała się akcja filmu gangsterskiego pt. „Człowiek  z blizną”, filmu sensacyjnego „Za szybcy, za wściekli”, komedii pt. „Sposób na blondynkę” i, przede wszystkim, słynnego „Miami Vice”.

Miami na planie filmowym – luksusowe wille i zagadki kryminalne

Serial „Miami Vice” Michaela Manna, przetłumaczony na język polski jako „Policjanci z Miami”, pokazuje rzeczywistość lat 80. XX wieku i pracę dwóch policjantów detektywów walczących  ze zorganizowaną przestępczością amerykańskiego narkobiznesu w stanie Floryda.

W tropikalnym klimacie, luksusowych samochodach i garniturach od Armaniego James „Sonny” Crockett grany przez Dona Johnsona i Ricardo „Rico” Tubbs, w którego wcielił się Philip Michael Thomas, nie tylko rozwiązują zagadki kryminalne ale też ścigają morderców, złodziei, przemytników narkotyków i handlarzy ludźmi.

 

Nowatorskie umiejscowienie akcji serialu kryminalnego w tropikalnej scenografii Miami, a nie – jak dotychczas - na ulicach wielkiego miasta i w jego ciemnych zaułkach sprawiło, że serial emitowany od 1984 aż do 1990 roku bił rekordy popularności i wszedł do kanonu popkultury. Po 15 latach zaś,  czyli w 2006 roku, Michael Mann zdecydował się zrealizować film pod tym samym tytułem.

Luksusowe wille i świat wielkiego show-biznesu ukazuje z kolei amerykański melodramat z wyjątkową obsadą z 1992 roku w reżyserii Micka Jacksona pt. „Bodyguard”. Kevin Costner jako Frank Farmer jest zawodowym ochroniarzem, byłym agentem służb specjalnych, a Rachel Marron grana przez Whitney Houston - sławną piosenkarką i aktorką. Frank Farmer dostaje propozycję ochrony piosenkarki, której życie jest zagrożone przez nieznajomego wysyłającego anonimy z pogróżkami.
„Ace Ventura: Psi detektyw” to z kolei komedia z 1994 roku z Jimem Carrey’em w roli głównej, który gra ekscentrycznego, samozwańczego psiego detektywa.

LOT prosto do Miami

Chcesz poczuć magię i klimat Florydy? Niebawem scenerie filmu „Bad Boys”, „Ojca Chrzestnego II”  czy „Iron Mana 3” będą na wyciągnięcie ręki dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT, które w czerwcu 2019 roku uruchomią pierwsze bezpośrednie połączenie z Warszawy do Miami.

Do tej pory LOT oferował bezpośrednie połączenia do pięciu miast Ameryki Północnej – Los Angeles, Chicago, Nowego Jorku, Newark i Toronto. 1 czerwca 2019 roku dołączy do nich Miami.

Z Lotniska Chopina w Warszawie będzie można polecieć do Miami International Airport w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Podróż zajmie około 11 godzin i 25 minut, a samoloty będą startowały z Warszawy o godz. 12.05 i lądowały w Miami o 17.30 czasu lokalnego. Z Miami będą startowały o godz. 20.05 czasu lokalnego, a lądowały w Warszawie o godz. 12.15.

Wszystkie połączenia będą obsługiwane przez samoloty Boeing 787 Dreamliner. Innowacyjne rozwiązania technologiczne Dreamlinera sprawiają, że na pokładzie utrzymywana jest m.in. wyższa wilgotność powietrza i wyższe ciśnienie niż w innych odrzutowcach pasażerskich.

By zapewnić jak najwyższy komfort podróży podczas lotu pasażerom będą również serwowane wyśmienite posiłki przygotowywane przez najlepszych kucharzy. Przy rezerwacji lotu będzie zaś możliwość wybrania preferowanej klasy - od LOT Economy Class po luksusową LOT Business Class.

Bilety na bezpośredni rejs z Warszawy do Miami dostępne są m.in. na stronie LOT, w biurach LOT Travel i poprzez Contact Center.