Jeśli ktoś kiedykolwiek szukał klimatycznego i nietypowego miejsca na nocleg w dowolnym miejscu na świecie, to najprawdopodobniej miał styczność z Airbnb. Serwis ma w swojej ofercie wiele interesujących miejscówek (10 z nich, które cieszą się szczególną popularnością na Instagramie możecie zobaczyć TUTAJ), ale ta, na której skupiamy się w tym tekście jest prawdziwie wyjątkowa.

Z okazji 30. rocznicy ustawienia przed Luwrem szklanej piramidy (była to inicjatywa byłego prezydenta Francji, Francois Mitteranda), muzeum nawiązało współpracę z Airbnb, której celem jest organizacja wyjątkowego konkursu. Jego zwycięzca będzie miał okazję – wraz z osobą towarzyszącą – przespać się pod słynną piramidą (w jej miniaturowej wersji), a także wraz z przewodnikiem zwiedzić Luwr po godzinach, bez asysty tysięcy innych turystów.

Dla zwycięzcy konkursu zorganizowane zostaną także specjalne udogodnienia. W miejscu, gdzie wisi Mona Lisa, zostanie urządzony salon, gdzie będzie można napić się drinka, ciesząc jednocześnie oczy arcydziełem Leonarda Da Vinci, w najbliższym otoczeniu Wenus z Milo ma się odbyć kolacja. Jak twierdzą organizatorzy, „osobisty kucharz przygotuje barwne menu inspirowane miłością i pięknem na cześć tej słynnej bogini.”

 

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem Airbnb i do 12 kwietnia odpowiedzieć w maksymalnie 800 znakach na pytanie „Dlaczego Mona Liza powinna zaprosić właśnie Ciebie?”. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny TUTAJ.

Luwr otworzy się dla zwycięzców konkursu 30 kwietnia 2019 roku.