Trudno oszacować liczbę wszystkich akcentów na świecie. Wiemy, że ludzie porozumiewają się za pomocą 6-7 tysięcy różnych języków, jednak niemal każdy z nich ma swoje odmiany – wschodniolondyński cockney brzmi przecież zupełnie inaczej niż scouse z Liverpoolu. Wyłonienie najseksowniejszego z nich brzmi jak zadanie niemożliwe do wykonania, jednak podjęli się go użytkownicy wspomnianego serwisu podróżniczego. Nie wiemy co prawda, ilu z nich wzięło udział w ankiecie, jednak bigseventravel.com chwali się ponad 1,5 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie, zatem możemy założyć, że próba była całkiem spora.

Organizatorzy ankiety podzielili się czołową pięćdziesiątką zestawienia. Wymienianie całej mija się z celem – skupimy się na najciekawszych pozycjach. Zestawienie zamyka akcent chorwacki, określony jako „najmniej popularny ze słowiańskich”. Ankietowanym nie przypadł do gustu akcent niemiecki, który uplasował się na 46. miejscu – cóż, nie zapominajmy, że w tym języku lekki i zwiewny motylek to Schmetterling. 34. lokata należy do akcentu rosyjskiego, który został wyprzedzony między innymi przez polski – ten znalazł się na 27. pozycji.

Jak można się było domyślić, w czołowej dziesiątce nie mogło zabraknąć akcentu francuskiego, chociaż jego lokata jest małym zaskoczeniem – identycznie zresztą jak akcent nowozelandzki na czele stawki. Ten odległy z naszej perspektywy kraj jawi się jako niezwykle ciekawa destynacja – nie dość, że widoki piękne, to jeszcze ludzie ładnie mówią!

 

10 najseksowniejszych akcentów na świecie:

10. Brazylijski portugalski

9. Południowoamerykański (południe USA)

8. Hiszpański

7. Francuski

6. Szkocki

5. Australijski

4. Włoski

3. Irlandzki

2. RPA

1. Nowozelandzki