Firma, która odpowiada za budowę Infinity London wybrała ciekawy sposób na to, żeby świat dowiedział się o ich dziele. Cała powierzchnia dachu 55-kondygnacyjnego wieżowca ma zostać bowiem zagospodarowana w nietypowy sposób – projekt przewiduje utworzenie tam basenu, z którego będzie roztaczał się widok na miasto.

 

Patrząc na wizualizację basenu (budynek nie jest jeszcze ukończony – planowana data to 2020 rok) trudno nie odnieść wrażenia, że projektant zabawił się jak w „Simsach” – nigdzie bowiem nie widać drabinki ani żadnego innego sposobu na wejście do basenu. Przedstawiciel firmy Compass Pools, która odpowiada za projekt wyjaśnia, że do basenu prowadzą obracające się, spiralne schody oparte na drzwiach łodzi podwodnej, wynurzające się z podłogi basenu, gdy ktoś będzie chciał do niego wejść lub wyjść. „Wyobraźcie sobie tubę w tubie – pierwsza ma za zadanie odciąć dopływ wody i stworzyć śluzę powietrzną, a druga umożliwić dostęp do basenu”.

Basen ma być połączony z systemem zarządzania budynkiem, który będzie automatycznie regulował temperaturę wody i jej poziom, aby zapobiec jej wylewaniu się na zewnątrz. Pozostaje jednak jeszcze jedna, nurtująca kwestia – jak często będzie można korzystać z basenu, skoro londyńska pogoda znana jest ze swojej kapryśności?