Biorąc pod uwagę metodologię klasyfikowania linii lotniczych w plebiscycie trzeba przyznać, że miejsca, na których znalazły się poszczególne firmy, wydają się być w pełni zasłużone. O kolejności nie decydowała bowiem żadna kapituła konkursowa ani jury, a głosy podróżujących. A tych było całkiem sporo, bo ponad 21 milionów z ponad 100 krajów! Oceniając daną linię lotniczą brali oni pod uwagę między innymi komfort podróży, kwestię opóźnień, nastawienie personelu pokładowego, a także jakość serwowanych podczas lotu posiłków.

Ponownie okazało się, że pod wieloma względami europejskim liniom lotniczym daleko do azjatyckiej konkurencji. W pierwszej dziesiątce znalazła się tylko jedna linia ze Starego Kontynentu – Lufthansa. Niemieckie przedsiębiorstwo zostało docenione w kategorii „najlepsza pierwsza klasa w Europie”, plasując się ostatecznie na 9. miejscu ogólnego zestawienia, wyprzedzając o jedną lokatę linie Thai Airways.

Najlepsze linie lotnicze na świecie

Na szczycie zestawienia znalazły się tym razem linie Qatar Airways, wyprzedzając ubiegłorocznego zwycięzcę, czyli Singapore Airlines, który tym razem zajął drugie miejsce. Katarski przewoźnik został doceniony między innymi za najlepszą klasę biznes i najlepsze fotele w klasie biznes, a jego singapurski konkurent w kilku innych konkurencjach: za najlepszą załogę, najlepszą pierwszą klasę i najlepsze siedzenia w pierwszej klasie. Singapore Airlines to także najlepsze linie lotnicze w Azji.

Tak prezentuje się czołowa dziesiątka plebiscytu. Warto dodać, że w rankingu znalazły się także Polskie Linie Lotnicze LOT – przewoźnik zajął 67. lokatę.

1. Qatar Airways

 

2. Singapore Airlines

3. ANA All Nippon Airways

4. Cathay Pacific

5. Emirates

 

6. EVA Air

7. Hainan Airlines

8. Qantas Airways

9. Lufthansa

10. Thai Airways