Jaki element wyposażenia pokoju hotelowego, w którym byliście w ostatnim czasie naprawdę pozytywnie was zaskoczył? Konsola do gier, szczoteczka do zębów (z jakiegoś powodu hotele nie chcą inwestować w szczoteczki), czy może jakiś inny bajer? Trudno wymienić coś naprawdę imponującego, jeśli nie było się w jednym z hoteli w Tokio.

Kokpit samolotu w pokoju hotelowym

Mowa o Haneda Excel Hotel, zlokalizowanym tuż obok portu lotniczego Haneda w stolicy Japonii. I chociaż sam obiekt nie powala na kolana (może się pochwalić trzema gwiazdkami, czyli jest dość średnio), to ma cechę, której mogą jej zazdrościć o wiele bardziej renomowane (i droższe) obiekty tego typu. Jeden z pokoi w tym hotelu jest bowiem wyposażony w pełnowymiarowy kokpit Boeinga 737-800, w którym można spróbować swoich sił w pilotowaniu tej maszyny.

Kokpit Boeinga w hotelowym pokojuKokpit Boeinga w hotelowym pokoju Haneda Excel Hotel

Chociaż nie podano informacji, jakie konkretnie oprogramowanie jest w tym przypadku symulatorem, to jeden z zagranicznych serwisów twierdzi, że jest to jedna z wersji gry Microsoft Flight Simulator, dodając przy tym, że doba w Haneda Excel Hotel jest tańsza, niż 90-minutowa lekcja wirtualnego pilotowania samolotem pasażerskim. Trudno przy tym stwierdzić, czy obecność kokpitu to ukłon w stronę wypoczywających w hotelu pilotów, czy ogólnie miłośników latania.

A my jesteśmy zdania, że jednorazowe szczoteczki do zębów powinny być obecne w każdym pokoju hotelowym – bez względu na liczbę gwiazdek.