Nagrody są przyznawane w kilkunastu różnych kategoriach. Hostel może zostać doceniony między innymi za najbardziej przyjazny samotnemu turyście (zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie), najlepszy stosunek jakości do ceny, najbardziej przyjazny personel, najlepszą atmosferę czy też lokalizację. Obiekty ocenia się też z uwzględnieniem podziału na liczbę gości - nagrody otrzymują małe (do 75 gości), średnie (76-150), duże (151-350) oraz bardzo duże (powyżej 350 gości). 

Najlepsze hostele na świecie 

Najlepszym hostelem dla podróżujących samotnie okazał się barceloński 360 Hostel Arts&Culture. Co ciekawe, w kategoriach “Najlepszy hostel dla podróżujących samotnie mężczyzn” zwyciężył Los Patios z Medellin (jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego miasta, polecamy zajrzeć TUTAJ), a w analogicznej kategorii dla kobiet najwyższy laur przyznano Hostel One z Pragi. 

 

W tym roku najlepszym hostelem w Europie i jednocześnie tym z najlepszą atmosferą został hostel 5 Terre Backpackers w Cinque Terre we Włoszech. Nagroda w kategorii “Najlepsza lokalizacja” trafiła to Adventure Q2 Hostel z Queenstown w Nowej Zelandii – obiekt jest położony tuż obok urokliwego, polodowcowego jeziora Wakatipu. 

 

Jak w zestawieniu wypadły hostele z Polski? 

W rankingu nie zabrakło polskich obiektów. Znajdujący się na warszawskim Starym Mieście Oki Doki Old Town Hostel uplasował się na czwarty miejscu w kategorii “Najlepsze hostele średniej wielkości”. Z kolei miejscówka z Krakowa - Greg & Tom Hostel - została uznana za najlepszy hostel w Polsce w 2019 roku. Uplasowała się też na czwartej pozycji wśród hosteli, które są idealne dla podróżujących samotnie mężczyzn.