Wprowadzenie rekordowo długiego połączenia do oferty nie jest kwestią ambicji przewoźnika, któremu zamarzyło się pobicie rekordu. Do niedawna loty pomiędzy stolicami Francji i Polinezji Francuskiej odbywały się z międzylądowaniem w Los Angeles, jednak wprowadzony w życie 13 marca dekret Donalda Trumpa o zakazie wstępu obcokrajowców do Stanów Zjedoczonych wymusił zmianę połączenia. Linie Air Tahiti Nui podjęły decyzję, że od tej pory loty będą odbywać się bezpośrednio, czyniąc połączenie Paryż - Papatee najdłuższym na świecie. Odległość pokonywana przez samoloty to 15 715 kilometrów - o 371 kilometrów więcej, niż w przypadku lotów Singapur - Nowy Jork, obłsugiwanych przez Singapore Airines.

Wprowadzenie tak długiego połączenia wymagało wprowadzenia pewnych zmian. Aby sprostać wyzwaniu, obsługujące tę trasę samoloty Boeing 787-9 nie przewożą cargo i zabierają na pokład mniej pasażerów niż wcześniej, gdy loty odbywały się z międzylądowaniem w Los Angeles. Sytuacja jest przejściowa - gdy sytuacja związana z epidemią koronawirusa zostanie opanowana, samoloty Air Tahiti Nui ponownie będą lądować na terytorium Stanów Zjednoczonych. Należy dodać, że nie wszystkie połączenia na trasie Paryż - Papatee będą odbywać się w ten sposób - przewoźnikowi udało się porozumieć z lotniskami w Vancouver oraz na Gwadelupie. Wybrane loty będą miały międzylądowania właśnie tam.

 

W październiku linie lotnicze Qantas w ramach incjatywy o nazwie „Project Sunrise” testowały bezpośrednie połączenie pomiędzy Sydney a Nowym Jorkiem. I chociaż odległość pomiędzy tymi miastami jest mniejsza niż w przypadku Nowego Jorku i Singapuru, to wspomniane połączenie było rekordowo długie - lot trwał około 19,5 godziny. Po okresie testów Qantas nie zdecydował się - jak na razie - na wprowadzenie takiego połączenia dwo swojej stałej oferty.