Jeśli tylko jest ładna pogoda, to zewnętrzne baseny w Termach Uniejów zapełniają się chętnymi na kąpiel i odpoczynek. Klimat panuje tu wakacyjny. Tym bardziej że można korzystać z dużej zielonej plaży. Coś w sam raz dla miłośniczek i miłośników kąpieli słonecznych. Co warto podkreślić, goście mają do dyspozycji 1 tys. leżaków. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że cały obiekt może jednorazowo przyjąć nieco ponad 2 tys. osób.

– Niezależnie od długich wyjazdów ludzie chcą latem spędzać czas w atrakcyjnym miejscu. 75-80 proc. naszych gości w sezonie letnim przyjeżdża do nas na jeden dzień. Pozostałe 20 proc. wybiera pobyty weekendowe albo na trzy-cztery dni – mówi Marcin Pamfil, prezes kompleksu Termy Uniejów.

Większość odwiedzających przyjeżdża do Uniejowa z szeroko rozumianej centralnej Polski: przede wszystkim z regionu łódzkiego, ze wschodniej Wielkopolski, południowej części Kujawsko-Pomorskiego, a także z Mazowsza. Ale przyjeżdżają też goście z innych, dalszych regionów kraju, np. z Wrocławia, Górnego Śląska, Gdańska czy Poznania. Zachęca ich do tego dobre położenie Uniejowa i dogodny dojazd.

– Nie możemy narzekać na frekwencję. Obecnie odwiedza nas dwa razy więcej osób niż w roku ubiegłym, po pierwszej fali pandemii. Nadal nie jest to jeszcze poziom z 2019 roku. Mamy nadzieję, że nie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia i ograniczenia – dodaje Marcin Pamfil.

W tej chwili wszystkie atrakcje kompleksu są w pełni dostępne i czynne. Przypomnijmy, że latem 2019 roku Termy Uniejów zostały otwarte po rozbudowie. Kompleks znacznie się powiększył: z 1600 do 2700 m kw. Doszedł duży basen dla dorosłych – o powierzchni 800 m kw., wypełniony solanką leczniczą, oraz drugi basen specjalnie dla dzieci (o pow. 400 m kw.). Do tego pojawiły się też takie atrakcje jak duży zamek wodny – uwielbiany przez najmłodszych, a także kaskady, gejzery czy armatki. Po rozbudowie kompleks może przyjąć dwa razy więcej gości niż wcześniej.

W planach następna rozbudowa

Termy Uniejów pozyskały 7 mln zł z funduszy europejskich na realizację nowego obiektu. Dokładniej, wykonana zostanie nadbudowa najstarszej części, czyli obiektu otwartego w 2008 r. W tej chwili jest to budynek parterowy. Mieszczą się tam szatnie i sanitariaty.

– Dobudujemy tu piętro, które zostanie połączone z obiektem z 2012 r., w którym działa zespół SPA. Realizacja projektu pozwoli nam na rozwój tej oferty. W nowej części powstaną następne kabiny saunowe. Z naszego SPA będzie mogło korzystać dwa razy więcej gości niż obecnie. Dodatkowo do dyspozycji będą mieli dwie nowe siłownie. Jedna z nich będzie miała tradycyjny charakter, natomiast druga będzie funkcjonować w systemie milon. W jego ramach realizuje się trening obwodowy kontrolowany przez komputer – opowiada prezes kompleksu.

W planach jest też otwarcie w nowej części trzech dodatkowych gabinetów SPA, m.in. z sauną błotną. Cały ten zespół otrzyma osobne wejście, szatnie i infrastrukturę sanitarną. Dzięki temu goście będą mogli korzystać np. tylko z saun albo tylko z oferty fitness, w ogóle nie wchodząc na część basenowo-kąpielową.

– Chcielibyśmy zrealizować tę inwestycję w przyszłym roku, tak by w 2023 z nowych atrakcji mogli już korzystać goście – dodaje Marcin Pamfil.

Woda to atut Uniejowa

Niezależnie od już dostępnych i planowanych atrakcji Termy Uniejów mają podstawowy atut – wodę leczniczą.

– Trzeba podkreślić, że jest nie tylko podgrzewana, co jest typowe dla wszystkich innych obiektów nazywających się termami, lecz ma istotne walory zdrowotne. To z pewnością nas wyróżnia. Jestem przekonany, że mamy też najlepszą temperaturę wody spośród wszystkich porównywalnych obiektów – zaznacza Marcin Pamfil.

Dodajmy, że poza termami są w Uniejowie również inne atrakcje, jak park linowy – cieszący się dużym powodzeniem, Bawilandia z samochodzikami albo kajaki. Lada moment do użytku oddane zostaną również bulwary nadwarciańskie, które idealnie komponują się z termami i rzeką Wartą.

W dalszej okolicy można zaplanować wycieczkę do zoo safari albo zwiedzić kopalnię soli w Kłodawie. Możliwości spędzania czasu, jeśli ktoś przyjedzie do Uniejowa na dłużej, jest tu wiele. Tym bardziej że baza noclegowa z każdym rokiem się powiększa.

Goście odwiedzający Uniejów mają do dyspozycji noclegi m.in. w komfortowym i nowoczesnym aparthotelu Termy Uniejów, ale mogą również spędzić noc w iście królewskim stylu w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich.