Logo24: - Jeśli chodzi o orgazmy, to kobiety mają lepiej. Teoretycznie każda jest zdolna do wielokrotnych, występujących jeden po drugim. I może mieć kolejno kilka, kilkanaście lub... kilkadziesiąt. U mężczyzn przerwy między orgazmami są wymuszane przez fizjologię. Tyle teorii. W praktyce bywa różnie.

Wiele kobiet funkcjonuje poniżej swoich seksualnych możliwości. Nie wykorzystują tego, co im dała natura. Natomiast wielu mężczyzn stara się przekroczyć normy. Wspomagają się środkami dopingującymi różnego typu, nie wiedząc o tym, że... i oni są zdolni do uzyskania orgazmu wielokrotnego. Choć oczywiście nie "aż tak wielokrotnego".

Orgazm (u obu płci) miewa różne natężenia. Od czegoś, co można uznać za lekką przyjemność, do wstrząsających przeżyć. Nawiasem mówiąc, kobiety uzyskują silniejsze pod względem fizjologicznym orgazmy, gdy pieszczą się samodzielnie. Wiedzą najlepiej, gdzie się dotykać.

Męski orgazm składa się z dwóch etapów. Rzadko który mężczyzna je wyróżnia. Najpierw plemniki przedostają się z najądrzy do nasieniowodów (i tam łączą z innymi składnikami). Od tej pory to już jest sperma. Cewka moczowa powiększa się i wydłuża, zaczynają się skurcze połączone z odczuwaniem rozkoszy. Wkrótce nadejdzie moment, gdy już nie ma odwrotu. Statystycznie rzecz biorąc, pierwszy etap trwa zaledwie 1-4 s!

Faza druga to ejakulacja. Jeśli uda ci się pozostać w pierwszej dłużej, możesz uzyskać orgazm wielokrotny. Prosty sposób: połóż dwa palce na wędzidełku, a kciuk na wieńcu penisa i mocno uciskaj. Przećwicz w samotności. Wytrysk można tak opóźniać parę razy.

Po ejakulacji członek kurczy się mniej więcej do połowy objętości, którą miał we wzwodzie. Następnie przez ok. 10 minut wraca do naturalnych rozmiarów. Wielu mężczyzn w tym czasie odczuwa wręcz ból, gdy próbują szybko - ręką lub ustami partnerki - przywrócić erekcję. Kiedy pęcherzyki nasienne znów napełnią się płynem, facet jest gotowy do akcji. Kobieta znająca dobrze ciało swojego partnera jest w stanie jednym spojrzeniem ocenić, czy już nastał wielki moment.

Ten okres trudno określić precyzyjnie. U jednych to 20 min, u innych - godzina. Wiadomo, że z każdym stosunkiem będziesz potrzebował coraz więcej czasu, by wszystko wróciło do normy. W trakcie kolejnego może też nastąpić wzwód i orgazm, ale bez ejakulacji. Przygotuj się na to, że jako dorosły mężczyzna będziesz mógł uprawiać seks i szczytować bez wytrysku!

Z kobietami jest o tyle trudniej, że ich fizjologia pozwala na nieustanne przeżywanie orgazmów, gdy są dostatecznie pobudzone. Ale korzystają z tego w różny sposób. Głównie dlatego, że w czasie pierwszych doświadczeń seksualnych - samodzielnych lub z partnerem - "wyuczyły" się np. jednokrotnego orgazmu i są nastawione bardziej na to, żeby go przeżyć wspólnie, dokładnie w tym samym czasie co partner, niż na to, aby zwiększyć liczbę swoich szczytowań. Po orgazmie łechtaczkowym także u niektórych pań następuje faza nadwrażliwości. Kobieta ma jednak wiele innych punktów erogennych, które mogą być pobudzane, gdy ten główny akurat odpoczywa.

Jeśli można ci doradzić coś praktycznego: nie nastawiaj się na to, że twoja kolejna partnerka będzie odczuwała tak samo jak dotychczasowa. Jedna mogła potrzebować pół godziny seksu i pół godziny odpoczynku. Druga może oczekiwać, że będziecie się kochać bez przerwy wiele godzin. Obie opcje leżą w granicach męskich możliwości.

Zobacz też na Logo24 :

Dlaczego mężczyźni śpią po seksie?

Dieta a la Robert Lewandowski

Znani mężczyźni, którzy oszaleli z miłości