PYTANIE: Moja dziewczyna z poprzednim partnerem miała orgazm zawsze przy stosunku, ze mną nie. Myślę, że mój penis nie jest do niej dopasowany?

LOGO24: Nie ma nic takiego jak dopasowany penis. Pochwa - jeśli nie jest chorobowo zmieniona - dopasuje się do każdej wielkości penisa.

Natomiast spróbuj - można to zrobić najpierw palcami - która ścianka pochwy u twojej partnerki jest wrażliwa na stymulację, bo w tym może tkwić problem. Spróbuj też przy najbliższej okazji ruchów frykcyjnych nie tylko w przód i tył, ale także na boki, lub zwiększając nacisk na górne lub dolne sklepienie pochwy. Punkty erogenne u kobiet mogą być różnie rozmieszczone i w różnym stopniu wrażliwe.

Czasami też po zmianie partnera jakiś czas musi upłynąć zanim para się dopasuje i rozpozna swoje najbardziej uwrażliwione na pobudzenie miejsca.

PYTANIE: Czy rzeczywiście można powiększyć punkt G zastrzykiem? Narzeczona chce coś takiego w prezencie ślubnym.

LOGO24: Rzeczywiście można, uprzedź jednak przyszłą żonę, że to działa wyłącznie u kobiet, które ten punkt mają wrażliwy tak czy inaczej. Zastrzyk z kolagenu go nieco powiększa, więc i doznania są większe przy stymulacji.

Ale u sporej części kobiet ten punkt erogenny nie ma wielkiego znaczenia przy uzyskiwaniu orgazmu i u nich kolagen nie da efektu silniejszego orgazmu.

Efekt powiększenia trwa około pół roku, później zabieg trzeba powtórzyć. Wstrzyknięcie kosztuje w jednej z klinik w Los Angeles - gdzie metodę wymyślono i opatentowano - ok. 1300 dolarów.