Zareagowałeś jak najbardziej zgodnie z normą. Mężczyzn podnieca widok masturbującej się kobiety i fakt ten jest od tysięcy lat wykorzystywany w najróżniejszych sytuacjach, na przykład do urozmaicenia współżycia, jako rodzaj nieco śmielszej gry wstępnej albo jako technika polecana, gdy stosunek z jakiegoś powodu nie jest możliwy. W ostatnich czasach także rozłączone pary mające odpowiednie środki komunikacji stosują takie rozwiązanie. Teraz już wiesz, do czego służą tablety :-)

Problem pojawiłby się wtedy, gdybyś nie zareagował pobudzeniem. Musielibyśmy się zastanowić, jaki rodzaj zahamowania to spowodował. Chyba tylko facetowi z kompleksami, gdy przypadkiem zobaczy swoją kobietę w trakcie masturbacji, włącza się myślenie typu: "Ona to robi, bo ja jej nie zaspokajam". Zamiast: "Rób to jak najdłużej i daj mi się pogapić!".

Masturbacja i współżycie to dwa zupełnie różne aspekty życia seksualnego, dwie różne przyjemności, inne doznania. Owszem, część osób regularnie uprawiających seks z partnerem świadomie rezygnuje z samodzielnego pobudzania się albo przestaje odczuwać taką potrzebę. Ale nie wszystkie. Na przykład całkiem spora część kobiet całkowicie zadowolonych ze współżycia uprawia masturbację w trakcie menstruacji i tuż przed nią, bo to znakomicie odpręża i usuwa ból, łagodząc też szereg innych objawów napięcia przedmiesiączkowego.

Spokojnie możesz zaproponować swojej dziewczynie grę wstępną polegającą na wzajemnym oddawaniu się tej przyjemności. Nawiasem mówiąc - to bardzo przydatne, bo przy okazji można podpatrzeć, w jaki sposób partnerka się dotyka, które miejsca, jaką siłę nacisku preferuje... I dokładnie to samo ona może zaobserwować u ciebie. Taką sesję można skończyć albo stosunkiem, albo patrzeć do końca, kwestia umówienia się, najlepiej wcześniej.

Inny sposób: masturbacja w zwolnionym tempie. Osoba, która się pieści, robi to w zwolnionym tempie i z przerwami, co dodatkowo wzmacnia pobudzenie u patrzącego. Mężczyzna oglądający taki spektakl musi umieć panować nad swoimi odruchami, aby rozsmakować się w nieco pogłębionej rozkoszy.

Jest jeszcze inny patent: z różnymi rekwizytami , które możesz dziewczynie podawać, a które będą dla niej niespodzianką. Możesz w tym celu przygotować jakiś elegancki lub zabawny - w zależności od upodobań - wibrator. Ale rozejrzyj się też dokoła. Przedmioty codziennego użytku w zetknięciu z całkowitym obnażeniem dają niekiedy mocniejsze wrażenia niż zabawka z sex shopu. Oczywiście muszą być czyste! Kolejny pomysł - ona się pieści, a ty na głos opowiadasz, co widzisz. Lub sterujesz jej ruchami i mówisz, gdzie i jak ma się dotykać, w jakim rytmie, kiedy ma się gładzić, a kiedy naciskać mocniej itd. Jest to możliwe także w odwrotnej konfiguracji, tzn. ona patrzy, a ty się pieścisz.

Jak widzisz, sposobów jest sporo, można też tworzyć własne. Wykorzystaj je dla waszej przyjemności, skoro już stało się jasne, że ona "to robi". Bardzo wiele par dochodzi w końcu do takiego intymnego spotkania, choć musi się długo przedzierać przez uprzedzenia i wstyd. Ludzie ciągle niechętnie przyznają się do czynności autoerotycznych.