Proszę bardzo. W dodatku jest wygodna, bo nie musisz trzymać się precyzyjnie skomponowanych dań, a jedynie dbać o to, żeby konkretne produkty pojawiały się w jadłospisie regularnie.

Składniki zawarte w pożywieniu mogą pomóc w zapobieganiu dysfunkcjom seksualnym i maksymalnie wydłużyć czas zadowalającego funkcjonowania seksualnego. Czasem potrafią też działać doraźnie pobudzająco. I to wcale nie są tak modne niegdyś wyszukane potrawy. Wręcz przeciwnie. Im więcej badań, tym częściej okazuje się, że wszystko, co potrzebne organizmowi, można znaleźć bez trudu w pospolitych produktach.

Płatki owsiane po dwóch miesiącach regularnego spożywania zaczynają poprawiać libido, głównie poprzez zwiększenie poziomu testosteronu we krwi. To hormon odpowiedzialny m.in. za siłę orgazmu i ochotę na seks. Spróbuj zamiast sznycla zjeść miskę płatków owsianych z bananami, jagodami i miodem. Zawarta w takiej porcji L-arginina pomaga uzyskać wyjątkowo silną erekcję, którą można długo utrzymać. Nawiasem mówiąc, tryptofan zawarty w bananach uspokaja, odpręża, działa antydepresyjnie i zwiększa ochotę na seks. Ten aminokwas znajdziesz też w jajkach, ananasach, orzechach, serach żółtych, w mięsie łososia i indyka.

Podniesieniu libido służy też stałe spożywanie brązowego ryżu, chleba z pełnego ziarna i kaszy jęczmiennej. Wszystko, co pozwala jak najdłużej utrzymać naczynia krwionośne i serce w dobrej kondycji, sprzyja także penisowi! Kłopoty z erekcją są najczęściej spowodowane właśnie zmniejszonym wydzielaniem testosteronu lub chorobami układu krążenia. Organizm odwdzięczy ci się po latach za śniadania składające się np. z jajek sadzonych, smażonych na niewielkiej ilości tłuszczu i grubo posypanych serem żółtym - to zdrowe dla erekcji jedzenie. Nie zapomnij o zieleninie: także usprawniają krążenie. Szczególnie pożyteczne dla mężczyzn są szpinak, brokuły i jarmuż. Pobudzająco działa również arbuz, także na kobiety. Niestety, najczęściej wyrzuca się do śmieci białą otoczkę czerwonego miąższu, a to w niej zawartość składników wpływających na libido jest najwyższa. Zjadaj wszystko.

W starożytnej Grecji lekarze zalecali cierpiącym na oziębłość biczowanie wiązkami pokrzyw. Taka akcja prowadzi do przekrwienia okolic genitalnych i usprawnia przepływ krwi. Ale nie próbuj - to samo można uzyskać środkami mniej drastycznymi i smaczniejszymi. Jedz imbir. W każdej postaci. Przez całe wieki uważano także, że właściwości afrodyzjakalne, wręcz magiczne, mają ostrygi. Reklamujący swoje wdzięki i siły Casanova zapewniał, że zjada kilkadziesiąt dziennie. Niepotrzebnie. Pięć wystarczy. Dziś wiadomo, że działają erotyzująco głównie z powodu wysokiej zawartości łatwo przyswajalnego cynku, który szybko podnosi poziom testosteronu. Cynk znajdziesz również w jajkach, w pestkach dyni, w czosnku, sezamie i w czarnej czekoladzie.

No właśnie, na koniec coś dla łasuchów. Czarna czekolada to nie tylko cynk. To również składnik, który natychmiast podnosi poziom endorfin. Czekolada robi więc dla organizmu to samo, co seks. Dobra dla mózgu czekolada powinna być lekko, ale wyraźnie gorzka, i zawierać nie mniej niż 70% kakao.