Zacznijmy od tego, że osobista ocena wielkości penisa jest najczęściej nieadekwatna. Więc może najpierw pokaż go partnerce, żeby mogła sama ocenić, i sprawdźcie, jak sobie poradzicie. Pochwa ma właściwości niemalże magiczne. Jest elastyczna i potrafi dostosować się do różnych wielkości, mniejszych i większych.
Problemem ewentualnie rzeczywiście bywa długość (nie obwód) członka. Zbyt długi – w stosunku do budowy partnerki – uderza w trakcie ruchów frykcyjnych o szyjkę macicy. To jest bolesne i zniechęca do współżycia oraz utrudnia osiągnięcie orgazmu. A w dodatku może powodować mikrouszkodzenia, które w efekcie doprowadzają do stanów zapalnych.

Przy tego typu dysproporcji staraj się penetrować płytko, wykonuj delikatne pchnięcia, nie staraj się dotrzeć jak najgłębiej, co zresztą nie ma sensu, bo kobiece punkty erogenne są umiejscowione na łechtaczce i przy samym wejściu do pochwy, a nie na szyjce macicy. Im głębiej, tym mniej zakończeń nerwowych.

Wybieraj pozycje, które utrudniają głęboką penetrację. Dobrym wyjściem jest ułożenie, gdy to ona jest na górze i może sama regulować głębokość. Inne wyjście: pozycja misjonarska, w trakcie której partnerka krzyżuje nogi lub zaciska uda. Dzięki temu twój członek jest dodatkowo pobudzany i otulony, a wnika w pochwę płytko. Warto jeszcze raz podkreślić, że do odbycia pełnego i satysfakcjonującego obie strony stosunku głęboka penetracja nie jest konieczna.

Dobrze jest też maksymalnie wydłużyć grę wstępną i już w jej trakcie stosować środki nawilżające. Dobry, nietłusty, najlepiej zrobiony na bazie wody lubrykant powinien być szczególnie obficie położony w okolicy wejścia do pochwy. W trakcie przygotowania do stosunku delikatnie wkładaj w pochwę palce i staraj się ją rozciągnąć. Im bardziej pobudzona partnerka, tym lepiej jej pochwa jest w stanie dostosować do wielkości twojego członka. To bardzo ważne w każdym przypadku dysproporcji, szczególnie gdy penis wydaje się zbyt gruby do ciasnej pochwy. Trzeba wtedy eksperymentować i wybierać takie pozycje, w których partnerka może jak najszerzej rozłożyć nogi. Eksperymentuj też z kątami nachylenia, zatrzymuj się, daj pochwie przywyknąć i rób następny, delikatny, drobny ruch.

Bez wyraźnej zgody lub wspólnego podjęcia decyzji o wyborze takiej techniki, nigdy nie penetruj na siłę, nie staraj się pchnąć „raz, a skutecznie”. Takie akcje sprawiają ból, pobudzenie zanika, wraz z nim nawilżenie i mięśnie otaczające pochwę zaciskają się odruchowo. Jeśli partnerka również uzna, że twój penis jest olbrzymi – ale dyplomatyczniej będzie dać jej to najpierw samodzielnie ocenić – przekaż jej kilka pomysłów na to, jak ona sama może pomóc w penetracji.

Przede wszystkim niech godzinę wcześniej zacznie nawilżać się lubrykantem. Następnie zrób jej lekki erotyczny masaż podbrzusza, wzgórka łonowego i okolic wejścia do pochwy. A tuż przed zbliżeniem powinna maksymalnie rozluźnić mięśnie okalające pochwę i cały dół brzucha.

Faktem jest, że wiele kobiet olbrzymich członków po prostu nie lubi. Boją się penetracji, nie zawsze wierzą, że ich pochwa jest w stanie znieść coś takiego i tracą zainteresowanie seksem. To już taka niedola posiadaczy zbyt wielkich penisów. Natomiast jeśli twoja partnerka jest równie jak ty zainteresowana współżyciem i chętna do współpracy, zaproponuj jej zabawy ułatwiające przyszłą penetrację.

Przygotuj w tym celu kilka wibratorów i sztucznych penisów różnej długości i grubości, sprawdzajcie kolejno, jaką wielkość jej pochwa jest w stanie przyjąć w zależności od poziomu pobudzenia. Do takich zabaw trzeba przygotować duże ilości lubrykantów. Ważne, żeby kobieta nie tylko czuła, ale i widziała oraz czynnie pomagała. To angażuje różne zmysły i dzięki temu szybciej redukuje lęk i pomaga uświadomić obojgu, że pochwa rzeczywiście jest w stanie dostosować się do różnych wielkości.