Jedyne, co możesz zrobić, przyna-jmniej na razie, to starać się zrozumieć. Nie wszystkie kobiety lubią męskie wydzieliny, tak samo jak nie wszyscy mężczyźni lubią żeńskie. Dla wielu pań kontakt ze spermą partnera – szczególnie możliwość posmakowania – jest doznaniem ekstatycznym i czują się wtedy bliżej z nim związane. Dla innych jest to doświadczenie odstręczające i nie są w stanie się przemóc, nawet przy silnym zaangażowaniu uczuciowym. Wywieranie presji, emocjonalnych nacisków, prośby, że przecież to jeszcze jeden dowód miłości, i inne takie – są nie tylko niedojrzałe, ale też pozbawio-ne sensu. Jak zawsze zresztą, gdy chodzi o sprawy dotyczące emocji związanych z funkcjonowaniem fizjologicznym.

Negatywnie nastawione kobiety najczęściej sygnalizują, że nie są w stanie znieść smaku i zapachu ejakulatu. 97% objętości wytrysku to po prostu woda, na resztę składają się nasienie, fruktoza odżywiająca plemniki, witamina C, wodorowęglany chroniące spermę przed kwaśnym odczynem w pochwie, enzymy, białka, magnez, potas i cynk. I to cynk jest odpowiedzialny za specyficzny, metaliczny smak ejakulatu.
Na to nie ma rady, nie da się cynku usunąć z nasienia. Można się jedynie starać, żeby smak i zapach nie były bardziej ostre, niż być muszą. Ma na to wpływ np. dieta. Zbyt wiele wędlin i czerwonego mięsa, alkohol (a szczególnie piwo), także niektóre warzywa (np. szparagi) dodatkowo zaostrzają smak i zapach spermy, tak samo zresztą jak palenie papierosów i pochłanianie dużych ilości czarnej kawy. Osławione picie soku z ananasa i z jabłek oraz jedzenie dużej ilości owoców jednym pomaga i nieco wysładza smak i zapach, innym nie. Jeśli komuś bardzo na tym zależy, warto poeksperymentować i sprawdzić, tylko trzeba pamiętać, że na pewno nic nie zmieni wypicie szklanki soku tuż przed spotkaniem.

Co ciekawe, kobiety przestrzegające rygorystycznej diety do wszystkich lęków związanych ze spermą dokładają czasem i ten, że im to zaburzy precyzyjny plan, bo to przecież taka odżywcza substancja. Mit dość powszechny. A tymczasem porcja spermy to ok. 20 kalorii. I owszem, ma składniki odżywcze, ale dla chmary plemników, nie dla człowieka. Kobiety boją się także, że będzie tego bardzo duża porcja, szczególnie jeśli miały okazję obejrzeć wcześniej filmy porno, w których wybuch spienionego wulkanu spermy trwa dobre pół minuty.

W realu wytrysk to raptem łyżeczka – albo taka mała od herbaty, albo niewiele większa. Zależy to m.in. od wieku mężczyzny – im starszy, tym mniejsza ilość ejakulatu – a także od liczby kolejnych wytrysków. Pierwszy ma zawsze największą objętość, kolejne mniejszą. Jeśli partnerka boi się akurat tego, to można pertraktować i proponować, że ten oralny będzie kolejny, nie pierwszy. Czasem samo przedstawienie faktu, pokazanie, jak to naprawdę wygląda, może pomóc w pozbyciu się uprzedzenia powstałego na bazie błędnych wyobrażeń. Natomiast jeśli partnerkę odstręczają lepkość i konsystencja, to raczej trudno będzie ją przekonać. Producenci kosmetyków dawno odkryli, że klienci lubią się myć i smarować odmiennymi rodzajami substancji. To osobista preferencja i są ludzie, którzy za nic na świecie nie posmarują się niczym lepkim i nie umyją żelem.

Tak naprawdę jeśli któraś z osób w parze sygnalizuje, że czegoś nie lubi, to jest bardzo dobry start. O wiele trudniej, gdy kobieta milcząco unika tematu albo zaciska zęby i postanawia zrobić coś dla świętego spokoju, uprawiając coś w rodzaju „poświęcenia”, żeby zaspokoić potrzeby partnera.
O wiele lepiej rozmawiać na ten temat, starać się ustalić przyczyny, szczegóły, sprawdzić, co możecie razem zrobić, jaki kompromis ustalić, o ile jest w ogóle możliwy. Kompromisem mogą być na przykład zabawy doprowadzające do wytrysku, ale nie oralne.