Do całkiem sporego grona nietypowych londyńskich muzeów dołączyło właśnie kolejne. Turyści odwiedzający angielską stolicę mogli jak dotąd zajrzeć do tak niestandardowych miejsc, jak choćby muzeum wachlarzy czy też muzeum osobliwości Viktora Wynda. Teraz nowym punktem na mapie Londynu zostało muzeum wagin, założone przez niejaką Florence Schechter.

Motywacje pani Schechter były dość proste. Po tym, jak odkryła że w Islandii znajduje się muzeum poświęcone penisom, zaczęła się zastanawiać, dlaczego nie istnieje jego waginalny odpowiednik. Od zastanawiania się szybko przeszła do czynów i postanowiła sama takowe muzeum stworzyć. Prace zajęły ponad dwa lata, ale zakończyły się sukcesem – muzeum wagin już działa w londyńskiej dzielnicy Camden Market. Pierwsza wystawa pod tytułem „Muff Busters” ma być poświęcona „obaleniu wszechobecnych i stwarzających problemy mitów dotyczących waginy”.

 

Dlaczego właściwie Florence Schechter zdecydowała się na stworzenie takiego muzeum?

Ponieważ waginy są wspaniałe! Są bardzo zróżnicowane i dzięki nim świat jest piękniejszym miejscem, a nie mówi się o nich zbyt wiele. Dzięki takiemu miejscu jak to może się to zmienić. Chodzi mi szczególnie o fakt, że kobiety wstydzą się mówić o tej sferze i przez to zbyt rzadko odwiedzają lekarzy. Podobnie w sytuacjach, gdy doświadczają przemocy

– powiedziała Schechter.

Podobnie jak w przypadku innych tego typu obiektów, w muzeum wagin będą odbywać się pokazy filmowe, warsztaty oraz występy stand-upowe. W środku znajdzie się również sklep, w którym będzie można kupić adekwatne do tematyki muzeum gadżety.

Oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na 16 listopada 2019 roku. Wstęp bezpłatny.