Można się śmiać z systemu prawnego obowiązującego w Stanów Zjednoczonych i absurdalnych pozwów składanych przeciwko przeróżnym firmom, ale trzeba przyznać, że obywatele USA bywają nieugięci w dochodzeniu swoich racji. Tak jest w przypadku niejakiego Yaroslava Surisa. Ów jegomość jest jednym z tych użytkowników Pornhuba, którzy nie korzystają jedynie z bezpłatnej oferty serwisu, a opłacają subskrypcję (tak, tacy ludzie istnieją).

Pozew za brak napisów

Pan Suris, który zmaga się z niepełnosprawnością (jest człowiekiem niesłyszącym) nie spodobał się fakt, że wybrane przez niego tytuły (jeden z angielskich serwisów wymienił „Gorąca przyszywana ciocia opiekuje się nieposłusznym bratankiem”, „Seksowna policjantka bierze świadka na przesłuchanie” oraz „Daddy 4K – Alisson przychodzi porozmawiać o pieniądzach z napalonym ojcem swoich dzieci”) są pozbawione transkrypcji. Stwierdził, że brak tego udogodnienia znacząco wpływa na jego komfort korzystania z Pornhuba, a serwis łamie w ten sposób przepisy zawarte w ADA, czyli American Disabilities Act. To ustawa o prawach obywatelskich, która zabrania dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność.

Na całą sytuację zareagował oczywiście sam Pornhub, który skierował Surisa do jednego ze swoich działów, zawierającego wyłącznie filmy z dodanymi napisami.

Jeśli stronom nie uda się osiągnąć kompromisu, sprawa trafi do sądu. I jesteśmy niezwykle ciekawi, jaki będzie jej finał.

Pornhub jest serwisem znanym ze swojego niekonwencjonalnego (zważywszy na tematykę, którą się zajmuje) podejścia do marketingu. Jakiś czas temu kusił użytkowników darmowym kontem premium na czas Walentynek,z okazji Black Friday wprowadził możliwość zakupienia dożywotniego abonamentu. Pornhub co roku dostarcza też interesujących statystyk dotyczących preferencji użytkowników – z ostatniego dowiedzieliśmy się między innymi, że Polaków z jakiegoś powodu mocno interesują filmy z „mamuśkami”.