Odkurzacze firmy Dyson to - wiadomo - zaawansowane technologie i brak worka. Jest za to możliwość oglądania, jak odkurzacz oddziela brud od powietrza. Jak to dokładnie działa możesz przeczytać tutaj .

Dyson Digital Slim DC 44 to model przenośny, bezprzewodowy. Akumulator zapewnia 20 minut nieprzerwanej pracy bez spadku wydajności. Z myślą o uporczywym brudzie inżynierowie Dysona zaopatrzyli odkurzacz w dodatkowy przycisk, po wciśnięciu którego odkurzacz przez osiem minut działa ze zwiększoną mocą ssania.

Opracowanie tego odkurzacza i nowego silnika zajęło inżynierom Dysona trzy lata i kosztowało ok. 19 milionów funtów.

Tutaj możesz przeczytać jak James Dyson założył swoją firmę i jak walczył z wielkimi koncernami.

Ładowarka akumulatorowa odkurzacza ze względu na swoją wydajność energetyczną została zakwalifikowana do międzynarodowego programu promującego produkty energooszczędne - Energy StarŁadowarka akumulatorowa odkurzacza ze względu na swoją wydajność energetyczną została zakwalifikowana do międzynarodowego programu promującego produkty energooszczędne - Energy Star fot. Dyson

A w środku odkurzacza:

Cyfrowy silnik Dyson

Jest mały i niezwykle wydajny. Wykorzystuje technologię Digital Pulse i wykonuje 104 000 obrotów na minutę - 5 razy więcej niż silnik w bolidach Formuły 1.

Nowa technologia akumulatorowa

Niklowo-manganowo-kobaltowy akumulator o mocy 22,2 V uwalnia swój ładunek równomiernie, co gwarantuje stałą wydajność urządzenia.

Technologia Root Cyclone

Opatentowana przez markę Dyson technologia Root Cyclone zamknięta w małym korpusie wykorzystuje siłę odśrodkową, by skutecznie usuwać kurz z powietrza.

Zmotoryzowana głowica

Zmotoryzowana głowica o 100 proc. zwiększa moc czyszczącej ssawki. Dzięki temu twarde, nylonowe włókna mogą efektywniej usuwać uporczywy brud z dywanów. Natomiast antystatyczne włókna węglowe wyeliminują drobny pył z twardych powierzchni.

Odkurzacz Dyson Digital Slim DC 44 dostępny będzie w Polsce od października 2012 roku.

Cena: ok. 1400 zł

Zobacz też na Logo24 :

Test gadżeciarskich odkurzaczy

Kryształowy odkurzacz

Męska szafa: modowy zestaw minimum