Druga generacja smartłoża włoskiej (si!) firmy Hi-Interiors pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku. Z projektorem i ekranem, z wi-fi i wbudowanymi głośnikami. Zmierzy nie tylko „jakość snu”, ale i jakość powietrza, natężenie dźwięku otoczenia i temperaturę (inna sprawa, co z tą wiedzą możesz zrobisz).

HiBed z rana obudzi łagodnymi dźwiękami lub wiadomościami i oświetli drogę (oświetlać może też oczywiście łóżko, jeśli masz Kindla starszej generacji, lub – o zgrozo – korzystasz z książek). Jest też stolik-podstawka na śniadanie czy notebooka. Światło regulowane, budzenie inteligentne, stacja multimedialna z wejściami na konsolę, a kontroli dokonuje się także za pomocą głosu.

Nie zapomniano o niczym, czego potrzeba do spokojnego snu. Poza ceną. 16 tys. euro spędzi go z powiek nawet zmęczonemu milionerowi. Zwłaszcza że musi dokupić materac. Ale nie martw się, że cię nie stać. HiBed i tak nie zmieściłoby się do mieszkania. To konstrukcja typu kapsuła (kosmiczna?), zajmuje sporo miejsca i nie składa się jak sofa. Bez sensu.