Podwodne oko
Drony są stałym elementem nieboskłonu, ale w wodzi e wciąż czują się niepewnie. Kłopotem jest brak stabilności, który wywołuje chorobę morską nie tylko u samych urządzeń, ale i osób oglądających zarejestrowany w ten sposób materiał. Zmienić ma to Navatics MITO, którego twórcy najbardziej dumni są właśnie z własnego systemu stabilizacji obrazu. Choć skorzystają z niego zawodowcy, ten u-dron sam prosi się o użytek rekreacyjny. Zmieści się w plecaku i można go kontrolować zdalnie (500 m w poziomie i 40 m w pionie; to transmisja radiowa z pilotem-odbiornikiem, którego ekranem jest smartfon), leżąc z suchą i zrelaksowaną stopą na łódce. Ważne jest też to, że kształt MITO i użyte materiały są przyjazne dla podwodnego życia. O ile nie ceni sobie ono zbytnio prywatności.
Cena: 4800-7400 zł

Adiff Tent JacketAdiff Tent Jacket mat. promocyjne

Namiot couture
Chcesz zadawać szyku na biwaku i jednocześnie ograniczyć ilość bagażu? Tent Jacket jest dla ciebie. Niestandardowo wyglądający płaszczyk można zamienić w namiot (i z powrotem)! Choć stworzono go z myślą o uchodźcach i bezdomnych (za każdą zakupioną sztukę druga przekazywana jest potrzebującym), docenią go także m.in. bywalcy festiwali, którym łatwiej będzie teraz odnaleźć po pijaku swój domek.
Cena: 1300 zł

Pitch-RPitch-R mat. promocyjne

Roboorlik
Nie kupisz go (póki co) w sklepie, ale ponieważ piłkarskie emocje są w nas żywe, nie mogliśmy sobie odmówić krótkiej prezentacji robota o nazwie Pitch-R, którego jedynym celem w życiu jest… malowanie boisk futbolowych. Prototyp pokazał Nissan w czasie finału Ligi Mistrzów, promując swój system autonomicznej jazdy ProPilot. Pitch-R w 20 min narysuje linie pełnowymiarowego boiska (ale służy też mniejszymi wzorami), korzystając z czterech kamer, GPS-u i samorozpuszczalnej ekofarby. Nie stanie na bramce. Golkiper z systemem omijania przeszkód to słaby pomysł.