Osobowy megadron
BlackFly to kolejny wynalazek, który uzurpuje sobie prawo do miana „przyszłości transportu powietrznego”. Wyobraź sobie, że ktoś wziął osiem dronów i rozwiesił między nimi śpiwór, a otrzymasz bardzo uproszczony schemat „Czarnej muchy”. W teorii BlackFly ma liczne zalety: przystępna cena (producent zapowiada, że zapłacisz tyle, ile za SUV-a), bezpieczeństwo, łatwość obsługi, pionowe start i lądowanie pozwalające dotrzeć tam, gdzie nie dotrą inne maszyny, wymagające do tych manewrów miejsca. W pełni elektryczna mucha pozwala bzykać z prędkością prawie 130 km/h na dystansie 70 km. Jej naturalni wrogowie to wiatr powyżej 40 km/h, temperatura spoza zakresu 0-30oC i twój lęk wysokości. Za tą krzyżówką UFO z koniem na biegunach będzie się można rozglądać po niebie już w przyszłym roku. Brzmi realnie: podczas 1,5 tys. lotów próbnych na kanadyjskim niebie maszyna przeleciała 20 tys. km (choć dopiero od marca z człowiekiem).
Więcej: tu

Rower lekko technoRower lekko techno mat. promocyjne

Rower lekko techno
Tego elektryka wyróżnia waga. To tylko 13,5 kg. Czyli 10 kg mniej niż konkurenci. Dostępny w dwóch wersjach AM1 wygląda jak typowy miejski jednoślad i nawet waży tyle samo, ale jest czymś więcej. Ta rzecz przy jego ramie, która wygląda jak bidon, bidonem nie jest – to bateria. Poziom elektrodoładowania określasz sam i kontrolujesz go tempem pedałowania. Jeśli całe to machanie nogami wydaje ci się męczące, ale chciałbyś dołączyć do grona urowerowionych mieszczuchów, AM1 ułatwi ci płynięcie z prądem.
Cena: 3 tys. zł 

Wieczny stoperWieczny stoper mat. promocyjne

Wieczny stoper
Time Since Launch to zegar naliczający kolejne sekundy, minuty, godziny i dni przez… 2738 lat. Dzięki niemu zawsze będziesz wiedział, ile czasu minęło od wybranego przez ciebie momentu – narodzin dziecka, ślubu albo wtorku. Wyciągasz zawleczkę i odliczanie rusza. Nie zatrzyma go nic – ani zmiana baterii, ani zniszczenie obudowy (czip zachowa dane). Choć nie wiadomo, jaki test wymyśli wszechświat do XLVIII w.

Cena: 550 zł

Dla: Nostalgika
Nie dla: Hedonisty