W chwili gdy czytasz te słowa, ktoś, gdzieś zapewne dostaje licencję na produkcję kolejnych rzeczy z motywem „Gwiezdnych wojen”. Najnowszy przykład jest jednak wyjątkowo stylowy – to meble stworzone przez wziętego projektanta Kennetha Cobonpuego. Te fotele, stołek, lampa oraz stolik nawiązujące do ikonicznych symboli obu stron mocy będą wyglądały świetnie w salonie każdego fana. O ile oczywiście ów fan nie został całkowicie zasypany przez swoją kolekcję starwarsowych gadżetów i ma jeszcze w tym salonie miejsce.

CENA: 2,5-16,5 tys. zł, kennethcobonpue.com

DLA: geeka

NIE DLA: amatora minimalizmu

Gra planszowa Die HardGra planszowa Die Hard materiały prasowe

Nigdy nie będziesz takim kozakiem jak John McClane ani takim parszywcem jak Hans Gruber. W grze „Die Hard: The Nakatomi Heist” możesz jednak poudawać, że jesteś i jednym, i drugim. Jako bohater grany w filmie przez Bruce’a Willisa używasz kostki, kart i żetonów, aby dotrzeć do herszta bandy. Jeśli postanowisz wcielić się w niemieckich zbójów, celem gry będzie równoczesne otwarcie skarbca i odnalezienie upierdliwego gliniarza. Niech wygra yippie-kiyayepszy.

CENA: 150 ZŁ, entertainmentearth.com

DLA: konesera kina akcji

NIE DLA: konesera gier wideo

SmartpieluchaSmartpielucha Pampers

Pampers o suche pupy naszych dzieci dba już od dawna, ale teraz postanowił podłączyć te pupy do internetu. W skład systemu zwanego Lumi wchodzi nowoczesna kamerka, montowany na pieluszce inteligentny czujnik i aplikacja na telefon. Apka powie ci, czy dziecko ma mokro oraz ile i kiedy śpi (dzięki czujnikowi), przypomni też np. o porze karmienia. Chodzi o to, by jak najlepiej poznać zwyczaje malucha i ułożyć pod niego plan dnia dla całej rodziny. Przydatne, o ile nie zapomnisz, że dane na temat swojej pociechy najlepiej zbierać, skupiając uwagę na niej, a nie na smartfonie.

CENA: brak danych, pampers.com

DLA: rodzica analityka

NIE DLA: doświadczonego rodzica