Po tym, jak wielka wyprzedaż w sklepie Xiaomi w warszawskiej Galerii Mokotów zakończyła się spektakularną klapą (tłum chętnych na przecenione nawet o ponad 80% urządzenia był tak duży, że sklep w ogóle nie został otwarty), firma postanowiła przenieść promocję do sklepu internetowego. Co prawda wśród przecenionych produktów nie znalazły się najbardziej pożądane urządzenia (np. smartfon Mi Note 10, który w promocji stacjonarnej miał kosztować 499 zł, a nie pierwotne 2499 zł), ale to i tak wystarczyło, aby całkowicie sparaliżować działanie sklepu.

mi-home.pl nie działa

Promocja miała wystartować o 14:00 18 grudnia, ale już kilka godzin wcześniej na stronę sklepu praktycznie nie dało się wejść – odwiedzających witał komunikat o błędzie serwera lub o przekroczonym czasie połączenia. Po starcie promocji sytuacja niewiele się zmieniła – ci, którym udało się zakupić produkty w promocyjnych cenach (a było ich niewiele, np. 163 oczyszczacze powietrza lub 49 powerbanków) mogą się uważać za prawdziwych szczęściarzy. Promocja miała trwać do końca dnia, ale bardziej prawdopodobne jest, że zakończy ją wyczerpanie zapasów.

Taki obrót spraw oczywiście nie mógł spodobać się klientom. Pod przytoczonym postem nie brakuje gorzkich komentarzy pod adresem chińskiej firmy: „Firma Xiaomi powinna przewidzieć taki ruch na stronie, dając takie promocję. Dla mnie to jest wielki minus dla firmy, z której mam wiele rzeczy i zawsze ją ceniłam. Słabo”. Ktoś inny dodał, że na AliExpress mógłby bez problemu kupić to, co chce.