Lodóweczko, wypełnij się! – nikt nie broni ci tego powiedzieć głośno, ale DrinkShift rozumie się z tobą bez słów. Ta lodówka stworzona specjalnie do przechowywania piwa sama wie, kiedy robi się pusta, i sama potrafi uzupełnić zapasy, kupując piwo przez internet. Pomieści (i schłodzi, oczywiście) do 14 butelek czy puszek złotego napoju oraz twoje ulubione szkło, a z zewnątrz jest na tyle stylowa, że nie wstyd postawić jej nawet w eleganckim salonie. Oczywiście jak najbliżej ulubionej kanapy… 

CENA: B.D. drinkshift.com 

DLA: zapominalskiego 

NIE DLA: abstynenta 

SmartdoniczkaSmartdoniczka mu-design.lu

Zamień swoją ulubioną roślinę w zwierzątko domowe z inteligentną doniczką Lua. Jej wyświetlacz za pomocą piętnastu prostych animowanych emotikonek pozwala florze komunikować swoje potrzeby. Dowiesz się, kiedy jest spragniona, lub wręcz przeciwnie – kiedy przesadziłeś z podlewaniem. Strojąc miny, obwieści też, co sądzi o nasłonecznieniu i temperaturze, a dzięki czujnikowi ruchu będzie wodzić za tobą wzrokiem. Oprócz miłości do roślin przyda się doświadczenie z Tamagotchi. 

CENA: 430 ZŁ, mu-design.lu 

DLA: początkującego ogrodnika 

NIE DLA: posiadacza kaktusa 

Robot klozetowyRobot klozetowy altanrobotech.com

Skoro jesteśmy tacy mądrzy, że potrafimy budować roboty, to czemu dopiero teraz wpadamy na pomysł, by stworzyć robota, który czyści za nas sedesy? Maszyny i tak mają pewnego dnia przejąć władzę nad światem, więc niech sobie na to zapracują. Tak jak stworzony przez Altan Robotech mechanizm. Po zamontowaniu na muszli (pasuje do większości standardowych) dotrze swoją szczotką we wszystkie strategiczne miejsca sedesu. Nazwano go Giddel, ale my i tak będziemy na niego mówić WC-3PO lub RoboKlop. 

CENA: 1500 ZŁ, altanrobotech.com 

DLA: lenia 

NIE DLA: Zosi Samosi