Bobsla

Turbosanki Bobsla to odpowiedź na pytanie: „Co by było, gdyby sanki wpadły do kociołka z magicznym napojem?”. Rozbudowana wersja odpowiedzi brzmi: „Powstałby zwrotny, elektryczny śnieżny gokart, napędzany zamontowanymi z tyłu gąsienicami, rozwijający prędkość do 32 km/h”. Bobsla ma być nowym typem śnieżnej rozrywki w kurortach, dostępnej dla tych gości, którzy nie jeżdżą ani na nartach, ani na desce lub po prostu szukają odmiany. Producent nie podaje ceny pojedynczego modelu, ale austriacki ośrodek Obergurgl-Hochgurgl, który nabył flotę bobsli jako pierwszy, liczy sobie 20 euro za 15 minut jazdy.

Air Company Vodka

Air Company VodkaAir Company Vodka materiały prasowe

Żadne tam ziemniaki ani zboża – wódka przyszłości bierze się z powietrza! Air Company Vodka szczyci się mianem pierwszego neutralnego węglowo alkoholu. Dwutlenek węgla pozyskiwany z powietrza łączony jest z wodą i z pomocą elektryczności rozbijany na tlen i etanol, który specjalny destylator zamienia w 40-procentowy alkohol. Produkcja tej wódki oczyszcza naszą atmosferę, czyli nie musisz wypić jej dużo, żeby poczuć się jak superbohater – każdy kieliszek czyni z ciebie Kapitana Planetę.

Cena: 250 zł, aircompany.com

Monokostka

Nowa wariacja na temat kostki RubikaNowa wariacja na temat kostki Rubika materiały prasowe

Kostki Rubika – podobnie jak koła – nie trzeba ulepszać. Ale i tak raz na jakiś czas ktoś próbuje, zmieniając liczbę ścianek lub kształt i wciskając smartfunkcje. Tym razem do akcji wkraczają Japończycy. Cali na biało. Ich pomysł na remiks węgierskiej łamigłówki to zastąpienie kolorów materiałami o różnej teksturze. Zamiast różnobarwnych ścianek dostajemy tylko białe, za to różniące się pokryciem (np. chropowate, gładkie czy… futrzaste). Mózg musi więc bardziej polegać na zmyśle dotyku niż wzroku, co pozwala – jeśli naprawdę wierzysz w opuszki swoich palców – układać kostkę Rubika nawet po ciemku.

Cena: 150 zł, japantrendshop.com